سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۱

 وی ادامه داد: متولیان و شرکت کنندگان دراین نمایشگاه بهتراست درپایان این نمایشگاه جمع بندی جامعی ازنقاط ضعف و قوت داشته باشند تا…

 
وی ادامه داد: متولیان و شرکت کنندگان دراین نمایشگاه بهتراست درپایان این نمایشگاه جمع بندی جامعی ازنقاط ضعف و قوت داشته باشند تا سال آینده حضوردرنمایشگاه تقویت شده و بهترگردد.
 
امام جمعه موقت تهران با تاکید بر لزوم هرچه بیشترنهادینه نمودن احکام قرآن کریم درجامعه اسلامی وبا اشاره به آیه 41 ازسوره مبارکه حج که می‌فرماید: الَّذِينَ إِنْ مَكَّنَّاهُمْ فِي الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآَتَوُا الزَّكَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنْكَرِ وَلِلَّهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ(الحج:41) تصریح کرد: حکومت باید تلاش مضاعفی را برای اجرای احکام قرآن کریم داشته و خود را موظف ببیند که قدرت را درخدمت دین وقرآن به کار بگیرد.
 
وی افزود: عموم مردم ما هم باید به این نکته توجه داشته باشند که تلاوت و قرائت قرآن مقدمه عمل به قرآن است و بایستی درحدی که می توانیم قرآن را به صحنه زندگی بیاوریم.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری دربخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به توطئه دشمنان اسلام و حضور تکفیری‌های داعش درعراق یادآورشد: گروه داعش می‌خواهد ایجاد رعب کند تا القا کند که قدرتمند است. اما نظام ما مقتدر است و نه تنها داعش بلکه اربابان آن‌ها و همه کسانی که آن‌ها را کوک می‌کنند، هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.
 
این استاد حوزه با اشاره به این که آتش فتنه داعش، دامن حامیانش را هم خواهد گرفت، ادامه داد: واقعیت این است وجود داعش تنها خطر برای شیعه نیست، بلکه خطری برای اهل سنت و برای خود عربستان و قطر و ترکیه و سایر حامیانش نیز است.
 
وی افزود: داعشی‌ها یک گروه وحشی و آدم‌کش هستند که نه تنها ازاسلامیت هیچ ندارند، بلکه ازانسانیت هم مسخ شده‌اند، حامیان آن‌ها بدانند وحشی گری به نفع هیچ کس نیست و لذا وحدت جهان اسلام علیه این‌ها یک ضرورت به شمار می‌رود.
 
*تجلیل از آیت‌الله صافی
 
آیت‌الله خاتمی در پایان با اشاره به حضور مبارک دفاتر مراج عظام تقلید در بیست و دومین دوره برگزاری نمایشگاه قرآن کریم گفت: حضور دفاتر مراجع عظام و تقلید در این نمایشگاه، حضور مبارکی است، به خصوص این جا و درغرفه آیت الله العظمی صافی گلپایگانی هستیم.من هرگاه به زیارت ایشان می‌روم به یاد این روایت “فاما من کان من الفقهاء صائنا لنفسه حافظا لدینه و مخالفا علی هواه” می‌افتم چراکه ایشان را چنین یافته‌ام. ایشان ذره‌ای دغدغه مرجعیت خودشان را ندارند و تنها دغدغه اسلام و تشیع و احکام دین را دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.