جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۷:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر آیت الله احمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه های این نماز جمعه این هفته گفت: داعش…

به گزارش خبرنگار مهر آیت الله احمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه های این نماز جمعه این هفته گفت: داعش و النصره گروهک های تکفیری عروسک کوکی روی صحنه هستند، آنها را دیگران کوک می کنند و مکانشان هم مشخص است. در اردن ستادی تشکیل داده اند که اینها را مدیریت می کنند.

ستاد اردن با حضور آمریکا و اسرائیل و مرتجعین منطقه / هدف ستاد تجزیه عراق است 

وی با بیان اینکه اعضای این ستاد متشکل از آمریکا، رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه است، افزود: این اعضا معرکه گردانان این ماجرا هستند و هدفی که در این مقطع دنبال می کنند تجزیه عراق است چیزی که صریحا ابراز می کنند. لذا ما از همسایگان می خواهیم جدول آمریکا را پر نکنند تفکر  و تعقل کنند که از اول انقلاب همسایه ای بهتر از ایران نداشتند.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه این نقشه دشمنان است و دودش به چشم خودشان خواهد رفت گفت: ما در پی آن نیستیم که بیش از این مسئله را باز کنیم. آنچه در عراق می گذرد مطلقا دعوای شیعه و سنی نیست. داعش از بعثی های جنایتکار را که فرماندهان وفادار صدام بودند تشکیل شده و اینها لائیک هستند اصلا دین ندارند دلیلش هم این است علمای شیعه و سنی علیه اینها موضع گرفته اند دلیل دیگرش هم این است که این گروه تکفیری هم شیعه می کشند و هم سنی.

وی ادامه داد: از عجایب روزگار این است که دو هفته از این همه وحشی گری عراق می گذرد و مطلقا شورای امنیت واکنش نشان نداده حتی جلسه اضطراری برگزار نکرده است یا اینها مرعوب آمریکا هستند یا دستشان در دست هم است. دروغ می گویند با تروریسم مبارزه می کنند شما اگر فقط یک بار در فضای مجازی کلمه داعش را بزنید تصاویر سرهای بریده می آید بیرون.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه این جریانها کاملا جریان آمریکایی و صهیونیستی است، ادامه داد: اینها آبروی اسلام را می برند و دین اسلام را خشن و آدمکش معرفی می کنند در ضمن خیال رژیم صهیونیستی را نیز راحت کرده اند اما لازم است تشکر کنم از موضع بسیار ستودنی مرجعیت عالیقدر آیت الله سیستانی که همانند قیام سال 1320 علما علیه انگلیس بود. فرزند خود ایشان همراه بسیجی های عراق شد برای مقابله با گروه داعش و این بسیجی ها ارتش واقعی عراق هستند که چه بسا داعش در تله حزب الله و بسیجی های عراق بیفتد و ریشه تروریست های تکفیری کنده شود.

وی در ادامه صحبت های خود ازدو اقدام مجلس تشکر کرد و گفت: یکی تدبیری بود که در رابطه با تکثیر نسل و سیاست جمعیتی مقام معظم رهبری مطرح کردند، من در جزئیات لایحه و طرح ورود پیدا نمی کنم ولی اصل اقدام ستودنی است. دیگری اقدامی که در رابطه با حجاب و عفاف داشتند و مردم خوشحالند از ناحیه مسئولین در رابطه با حجاب.

آیت الله خاتمی افزود: دولت محترم هم این دغدغه را دارد و وزیر کشور نامه ای به اینجانب نوشتند که 16 مورد از اقدامات را در رابطه با حجاب تشریح کرده بودند. ما از همه مسئولان نظام در سه قوه می خواهیم حجاب را از کارگزاران خودشان شروع کنند.

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.