جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۵:۱۵

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی خاتمی ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه زنجان با بیان اینکه وحدت مسلمانان همواره در…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی خاتمی ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه زنجان با بیان اینکه وحدت مسلمانان همواره در تضاد با سیاست های دولت های استعماری و استبدادی بوده است افزود: بیداری اسلامی برنامه ریزیهای  آمریکا و کشورهای غربی را در خصوص منطقه خاورمیانه برهم زده و داعش و سایر گروههای تروریستی اجرا کننده سیاست های تفرقه افکنانه آمریکا در منطقه هستند.

وی  با بیان اینکه نظام و ملت ایران همواره در مقابل اسرائیل ایستاده است ادامه داد: توطئه دشمنان بر علیه کشورهای عراق و سوریه چشم به این دلیل است که ایران به به همراه عراق و سوریه می تواند مقابل اسرائیل ایستادگی کند.

حجت الاسلام خاتمی، مشکل آمریکا با ایران اسلامی را مشکل ریشه دار و عمیقی عنوان کرد و افزود: ریشه دشمنی آمریکا با انقلاب و جمهوری اسلامی است و هیج ربطی به دانش صلح آمیز  هسته ای ملت ایران دارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه آمریکا همواره در تلاش برای ضربه زدن به نظام اسلامی بوده است گفت: مشکل اصلی دولت مستکبر آمریکا با فعالیت هسته ای ایران نیست و حتی  درصورت مذاکرات نیز به نتیجه برسد دشمنی این کشور با جمهوری اسلامی به پایان نخواهد رسید.

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه امامت رمز ماندگاری در مکتب شیعه است و در دوران غیبت این وظیفه  خطیر توسط ولی امر فقیه جامع الشرایط صورت می گیرد افزود: رهبری باعث قوام و ماندگاری دین اسلام در کشور شده است و همواره تلاش دشمنان در خدشه دار کردن مقام ایشان بوده است.

وی با تاکید بر اینکه  مقام معظم رهبری  به خوبی و بااقتدار و توانمندی امروز جهان اسلام را مدیریت می کنند ادامه داد: امروز ولی امر مسلمین ابراهیم وار در صحنه است و توطئه های دشمنان را به موقع شناسایی و برای خنثی سازی آنها دستورات کارآمد و مناسبی صادر می کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ادامه داد: این اولین سفر ریاست جمهوری پس از سفر موفقیت آمیز خود به سازمان ملل است که طی آن به دفاع همه جانبه از موضع برحق کشور از اسلام از همه ملل ها و جناح ها پرداخت.

حجت الاسلام خاتمی گفت: امام خمینی(ره) همواره در صدد این بود که روح اصیل اسلام را به مخاطبان نشان دهد و شیطان نفس و همینطور شیاطین که در این راه بودند را با سنگ براند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان  با بیان اینکه دکتر روحانی در سفر به نیویورک قاطعانه از حقوق بر حق ملت بزرگ ایران دفاع کرد گفت: این سخنان و موضع گیری های رییس جمهوری در دفاع از حقوق ملت ایران موجب شد تا دشمنان در تحقق اهداف شوم خود بر عایه ملت ایران با شکست مواجه شوند.

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه رییس جمهور در نخستین سفر استانی پس از بازگشت از نیویورک به زنجان سفر می کند افزود: مردم استان مشتاقانه در انتظار حضور رئیس‌جمهور در زنجان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.