چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۵

نیروهای تروریست وابسته به دولت اسلامی در عراق و شام بخش های شمالی تکریت را اشغال کردند. به گزارش تسنیم به نقل از…

نیروهای تروریست وابسته به دولت اسلامی در عراق و شام بخش های شمالی تکریت را اشغال کردند.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز؛ منابع آگاه در پلیس استان صلاح الدین اعلام کردند: گروه های مسلح وابسته به داعش موفق شدند در مراکز و نهادهای دولتی در منطقه الشرقاط در شمال تکریت مستقر شوند.

براساس گفته منابع امنیتی عراقی، هم اکنون نیروهای وابسته به داعش در ساختمان فرمانداری و بخشداری الشرقاط مستقر هستند و حتی شماری از نیروهای داعش در داخل مقر اصلی نیروهای پلیس و امنیت این منطقه مستقر شده اند.

هم اکنون شماری از نهادهای دیگر استان تکریت از حضور نیروهای امنیتی دولت عراق به صورت کامل از نظامیان ارتش تخلیه شده اند.

امروز عراق روز بسیار نا آرامی را پشت سرنهاد به گونه ای که در بخش اعظم شهرهای شمالی این کشور گروه های تروریستی با نیروهای نظامی و ارتش عراق درگیر هستند. دولت عراق در تمام بخش های این کشور آماده باش و بسیج عمومی اعلام کرد.

دولت عراق از پارلمان این کشور خواسته است به دلیل اوضاع نا آرام در بخش های مختلف شمال عراق فورا ً تشکیل جلسه دهد و برای اعلام آماده باش سراسری در این کشور اقدام شود.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده از موصل ساختمان استانداری نینوا و فرودگاه موصل هم اکنون در کنترل کامل نیروهای داعش است، همچنین گزارش ها از قطع شدن پخش برنامه های شبکه های ماهواره ای سما موصل و نینوا و الغد خبر داده اند.

براساس آخرین خبرهای در این رابطه مراکز امنیتی و نهاد های رسمی و دولتی عراق در شهر موصل هم اکنون به کنترل کامل گروه های داعش در آمده است.

رویترز هم در این باره اعلام کرده است: اثیل النجیفی استاندار نینوا هم در داخل مقر خود در ساختمان استانداری از سوی گروه های داعش محاصره شده بود اما سرانجام وی موفق به فرار از حلقه محاصره نیروهای داعش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.