شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۵

طاهر شریفی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: هدف این گروه تهدید امنیت داخلی و تمامیت مرزی عراق بوده و به دنبال…

طاهر شریفی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: هدف این گروه تهدید امنیت داخلی و تمامیت مرزی عراق بوده و به دنبال تجزیه این کشور است.

وی با بیان اینکه یک بخش از این فرآیند نیز کشورهای همسایه را متاثر کرده است، تاکید کرد: آن طور که این گروه عمل کرده است در تروریستی بودن آن تردید نیست.

شریفی معتقد است در آینده نزدیک ثابت خواهد شد که این گروه به مانند گروه های افراطی دیگر دوره محدودی دارد.

وی در خصوص نفوذ این گروه به کشور جمهوری آذربایجان عنوان کرد: بی شک این گروه به دنبال عضو گیری در کشورهای مختلف است.

معاون سیاسی امنیتی استان  ابراز اطمینان کرد که حضور این گروه مرزهای شمالی کشور را تهدید نکرده و در ادامه نیز تهدیدی برای امنیت استان محسوب نمی شود.

آینده مواضع آذربایجان را مشخص خواهد ساخت

شریفی در خصوص وضعیت موضع گیری آذربایجان برای امنیت مرزهای ایران با نفوذ احتمالی این گروه ادامه داد: در حال حاضر نمی توان در این خصوص اظهار عقیده قطعی کرد.

وی معتقد است آینده وضعیت این موضع گیری از سوی جمهوری آذربایجان را مشخص خواهد ساخت و این مهم تا حد زیادی به دیپلماسی خارجی کشور مرتبط است.

به گفته معاون سیاسی امنیتی استاندار در صورتی که امنیت مرزهای استان تهدید شود مسئله ملی است و برای دفاع از این تهدید تمامی نیروهای دفاعی کشور بسیج خواهند شد.

وی با بیان اینکه جریان گروه داعش فراگیر و قدرتمند نیست، تصریح کرد: در وضعیت فعلی حتی در مرزهای عراق نیز تهدیدی گزارش نشده است.

خطری کاروان های زیارتی را تهدید نمی کند

معاون سیاسی امنیتی استاندار در خصوص اعزام مکرر کاروان های زیارتی از استان به کشور عراق ادامه داد: گزارشی مبنی بر تهدید امنیت کاروان ها اعلام نشده است.

شریفی معتقد است موضع گیری کشور عراق در خصوص تامین امنیت کاروان های زیارتی در وضعیت فعلی قابل پیش بینی نیست.

وی تاکید کرد: در عین حال حج و زیارت کشور نسبت به تامین امنیت کاروان ها دقت و مراقبت کافی داشته و در صورت احساس خطر جدی نسبت به کنترل اعزام ها اقدام خواهد کرد.

وی افزود: به دلیل اینکه پیش روی این گروه ادامه دار بوده و شکل فرآیندی دارد این دقت و مراقبت به صورت مداوم در جریان است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.