شنبه، ۲۵ مرداد ۹۳ - ۰۳:۲۷

مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: دامداران خسارت دیده از لمپی‌اسکین نگران نباشند چون در هر صورت غرامت دام‌های آنها پرداخت خواهد شد. وهاب پیرانی…

مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: دامداران خسارت دیده از لمپی‌اسکین نگران نباشند چون در هر صورت غرامت دام‌های آنها پرداخت خواهد شد.

وهاب پیرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه ایلام، در خصوص پراخت غرامت دام‌های معدوم شده بر اثر ابتلا به بیماری “لمپی‌اسکین” در استان، اظهار کرد: با توجه به این‌که این بیماری به صورت ناگهانی و پیش‌بینی نشده در کشور موجب از بین رفتن دام گاو شد، اعتبار یا بودجه خاصی برای آن در نظر گرفته نشده بود.

وی با بیان این‌که زمان پرداخت غرامت به دامدارانی که دام‌های آنها به دلیل بیماری لمپی‌اسکین از بین رفته‌اند معلوم نیست، افزود: در هر صورت دولت غرامت دامداران را پرداخت خواهد کرد.

پیرانی با اشاره به این‌که در شیوع این بیماری بیش از 88 راس گاو در استان تلف شدند، خاطرنشان کرد: غرامت این تلفات به حدود 800 میلیون تومان می‌رسد.

مدیرکل دامپزشکی استان با تاکید بر این‌که به صورت جدی و مستمر پیگیر پرداخت غرامت دام‌های دامداران بیماری لمپی اسکین هستیم، تصریح کرد: دامداران نگران نباشند در هرصورت غرامت آنان پرداخت می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.