چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۳ - ۰۹:۲۱

به گزارش خبرنگار مهر، عدیل سروی عصر چهارشنبه در مراسم تجلیل از برگزیدگان حوزه دامپزشکی اردبیل تصریح کرد: اقتصادی کردن فعالیت های تولیدی…

به گزارش خبرنگار مهر، عدیل سروی عصر چهارشنبه در مراسم تجلیل از برگزیدگان حوزه دامپزشکی اردبیل تصریح کرد: اقتصادی کردن فعالیت های تولیدی و تضمین سلامت مواد غذایی مهمترین نقش دامپزشکی در تأمین غذا و امنیت غذایی جامعه است.

وی با اذعان به اینکه باید تلاش شود فعالیت دامپزشکی در جامعه مغفول نماند، تصریح کرد: دامپزشکی از دستگاه هایی است که می تواند ریسک پذیری در سرمایه گذاری حوزه دام و طیور را کاهش و بازده اقتصادی در این حوزه را افزایش دهد.

به گفته سروی این مهم منجر به سرمایه گذاری بیشتر، افزایش تولید، افزایش امنیت غذایی جامعه، رشد و شکوفایی جامعه و نهایتاً افزایش درآمد مردم خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان معتقد است کوچک ترین آسیبی در حوزه دامپزشکی مخصوصاً در زمینه بیماری های مختلف دام و طیور باعث کاهش سرمایه گذاری در حوزه دامپروری منطقه شده و ضرر و زیان وارده به جامعه غیرقابل جبران خواهد بود.

وی با تأکید بر نقش کشاورزی در اقتصاد جامعه افزود: بیش از 80 درصد نیاز غذایی کشور توسط کشاورزی تأمین می شود و این در حالی است که 92 درصد نیاز صنایع غذایی توسط فعالان بخش کشاورزی تأمین می گردد.

سروی با بیان اینکه 28 درصد تولید ناخالص و 35 درصد افراد شاغل منطقه  در بخش کشاورزی است، تاکید کرد: بر همین اساس تمام بخش های اقتصادی استان متأثر از فعالیت های بخش کشاورزی و دامپروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.