دام شرکت‌های هرمی برای جویندگان کار

رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری اعضای یک شرکت هرمی که با ارسال پیامک‌های وسوسه‌انگیز، جویندگان کاررا از شهرهای مختلف به کرج کشانده و آنها را به عضویت شرکت‌های هرمی درمی‌آوردند، خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه البرز، محمد گل‌صباحی با اعلام این خبر گفت: در پی ارسال پرونده کلاهبرداری از کلانتری 32 حصارک به این پلیس بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی ادامه داد: محتویات پرونده حاکی از آن بود که قربانی این پرونده کلاهبرداری دانشجوی سال آخر دانشگاه است که به دنبال یافتن شغل مناسب و به دنبال دریافت پیامکی با همین عنوان در دام یک شرکت هرمی گرفتار شده و پس از گذشت یک سال از آن زمان به دلیل محدودیت‌ها و موانعی که برای او قرار داده بودند، راه گریزش را سد کرده اما در نهایت خود را از دام این شرکت کلاهبرداری نجات می‌دهد.

گل‌صباحی اظهار کرد: با بررسی موضوع مشخص شد که اعضای این شرکت هرمی مدتی است که تحت تعقیب مراجع قضایی هستند، بنابراین با تحقیقات جامع ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی، آدرس مورد نظر در منطقه خرمدشت کرج شناسایی شد.

وی ادامه داد: به دنبال شناسایی شرکت مذکور، با هماهنگی مقام قضایی محل مورد نظر به محاصره ماموران درآمده و پس از اطمینان از حضور اعضا در دفتر کارشان در یک اقدام غافلگیرانه همگی آنها که 9 نفر بودند دستگیر و جهت تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی منتقل شدند.

وی گفت: متهمان در بازجویی‌های ماموران به شعبه دیگری از شرکت هرمی در یکی از محله‌های دیگر خرمدشت کرج اعتراف کرده و اذعان داشتند که همگی آنها دانشجو بوده و به منظور دستیابی به مشاغل پردرآمد ترک تحصیل کرده و پس از شناسایی یکدیگر، از استان‌های مختلف کشور به کرج آمده و اقدام به تاسیس شرکت هرمی کرده‌اند.

این مسئول تصریح کرد: افراد مذکور به منظور عضوگیری و گسترش شرکت اقدام به ارسال پیامک‌های وسوسه‌انگیز با محتوای «شغل‌های دولتی با حقوق و مزایای عالی در انتظار شماست» نموده و از این طریق اقدام به عضوگیری می‌کردند.

گل‌صباحی افزود: اعضای این شرکت هرمی با گرفتن سفته و چک در موقع استخدام، راه فراری برای متقاضیان نگذاشته و به این وسیله تا کنون با شیادی و کلاهبرداری از متقاضیان کار، مبلغ 72 میلیون تومان از آنها کلاهبرداری کرده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز در پایان ضمن هشدار به شهروندان در خصوص پیامک‌های غیر واقعی، گفت: از ابتدای سال جاری برخی افراد سودجو و فرصت‌طلب با سوءاستفاده از سادگی شهروندان و تبلیغات نهادها و شرکت‌های داخلی با ارسال پیامک‌های عوام‌فریبانه و طرح پیشنهادهای واهی و غیرواقعی، به تعدادی از کاربران تلفن‌های همراه با صدور اطلاعیه استخدام در مشاغل مناسب با حقوق و مزایای بالا و… موجبات فریب شهروندان را فراهم کرده و در مجموع مبلغ قابل توجهی از آنها کلاهبرداری کرده‌اند.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*