دوشنبه، ۰۵ آبان ۹۳ - ۱۱:۱۲

مدیر امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل دانشجویان را عاشقان و دلباختان مکتب سرخ حسینی معرفی کرد. اکبر قاسمی مدیر امور دانشجویی…

مدیر امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل دانشجویان را عاشقان و دلباختان مکتب سرخ حسینی معرفی کرد.

اکبر قاسمی مدیر امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل در حاشیه مراسم طشت گذاری مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گفت: واقعه کربلا و بسته شدن فرات به روی امام حسین (ع) و یاران با وفایش همیشه یادآور ایثارگری شهدای کربلا به ویژه سقای دشت نینوا حضرت اباالفضل العباس (ع) است، که برای رساندن آب به تشنگان، حماسه آفرینی بی نظیری انجام داد تا شهد شهادت را نوشید.

وی افزود : به جهت عرض ارادت به ساحت مقدس شهدای کربلا، دانشجویان خوابگاه بیش از ده سال است که با اقتدا به مولای خود حضرت سیدالشهدا علیه السلام و برادر جانبازش حضرت اباالفضل العباس (ع) با برگزاری آیین مذهبی سنتی طشت گذاری سه روز مانده به محرم به پیشواز عزای امام حسین(ع) و خاندان پاکش می روند و در این سه روز با ریختن آب در طشت و قرار دادن آن در گوشه‌ای از مسجد به یاد تشنه لبان کربلا بر سر و سینه می زنند و از محرم به عنوان ماه حماسه، دلیری و ایثار یاد می کنند.

قاسمی خاطرنشان کرد: مراسم سخنرانی، قرائت زیارت عاشورا، عزاداری از جمله برنامه‌هایی خواهد بود که در دهه اول ماه محرم در تمامی خوابگاه‌های دانشجویی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *