یکشنبه، ۰۴ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۰

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی در مراسم تجلیل از دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران با اشاره به تعداد…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی در مراسم تجلیل از دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه تهران با اشاره به تعداد دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت:درحال حاضر 140 هزار دانشجو از این خانواده ها وجود دارند که 6 هزار نفر آنها به عنوان نخبه شناخته شده اند که ما در بنیاد شهید فعالیت خود را برای جذب آنها شروع کرده ایم.

وی تاکید کرد:درحال حاضر 14هزار و یکصد نفر در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش شده اند.

شهیدی در بخش دیگری از سخنانش افزود امام راحل انقلابی به وجود آوردند که خیلی ها به دنبال از بین بردن آن بودند.فتح خرمشهر حماسه بزرگی بود که همیشه در تاریخ این کشور خواهد ماند چرا که در آن زمان این اتفاق حتی باعث تحسین دشمنان ما شد.

رییس بنیاد شهید و ایثارگران گفت: شهری که 19 ماه دست دشمن بود و نیروهای زیادی از عراق وارد آن شده بودند به صورت معجزه آسایی پس گرفته شد تا عراقی ها شکست سنگینی را متحمل شوند.

وی تاکید کرد:شهدای انقلاب اسلامی ما را با خون خود بیمه کردند تا اهداف شوم دشمنان با رهبری امام راحل و رهبری پیامبرگونه مقام معظم رهبری خنثی شود.

شهیدی اظهار داشت: بعد از 35 سال انقلاب اسلامی ما همچنان در دنیا می درخشد و ما وظیفه داریم نگهدار انقلاب خود باشیم.

گفتنی است حدود 50 درصد از فرزندان شاهد و ایثارگر به عنوان اعضای هیات علمی جذب دانشگاه های کل کشور شده اند.

فرآهنگ(3)**9118**م.ب**1856

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.