جمعه، ۲۸ مهر ۹۶ - ۰۸:۲۷

دانشمندانی که ستون‌های اصلی علم را برافراشتند اگر چه تعداد آن ها بیشتر ۵ دانشمندی هست که ما در این پست آن ها…

دانشمندانی که ستون‌های اصلی علم را برافراشتند اگر چه تعداد آن ها بیشتر ۵ دانشمندی هست که ما در این پست آن ها را برای شما معرفی می کنیم ، اما در میان همه دانشمندان مطرح دنیا هستند کسانی که دست به کارهای فوق‌العاده‌ای زده‌ و یا اصول و قواعد و ساختارهایی را کشف کرده‌اند که بعدها موجب تحول در دنیا امروز ما و آیندگان شده و خواهد شد. با میهن پست همراه شوید.

آلبرت اینشتن Albert Einstein: میلادی ۱۸۷۹-۱۹۵۵ : وی در سال ۱۸۷۹ در اولم آلمان به دنیا آمد، که به‌ عنوان یکی از بزرگترین دانشمندان متحول‌کننده جهان تاکنون شناخته شده‌ است. “مرد قرن” برخی از آثار جذاب در فیزیک را از خود برجای گذاشته‌ است که باعث شده تا او را به نام پدر فیزیک مدرن برای کمکی که در توسعه نظریه نسبیت عام انجام داد، بشناسند. معروف‌ترین معادله جهان موسوم به E = mc 2، بر اساس این تئوری بدست می‌آید.

آلبرت اینشتین

آلبرت اینشتین

وی توانست که در معادلات خویس به فرمول مهم E=MC، سی به توان ۲ دست یابد از زمانی که او به این معادله دست یافت توجهات به وی چندین برابر شد از نظریه‌های دیگر آن نظره میدان مغناطیس و کشش زمین بود او معتقد بود که اگر یک توپ جنگی را با سرعت کافی از قطب شمال پرتاب کنیم به گونه‌ای که در مدار زمین قرار گیرد دیگر این توپ جنگی نه از مدار زمین فراتر و نه پایین‌تر خواهد آمد و کماکان در مدار زمین با سرعت متناسب خود توپ خواهد چرخید. از این نظریه امروزه در مخابرات و هوا وفضا کاربرد بسیاری می‌شود.

نیکولا تسلا Nikola Tesla: میلادی ۱۸۵۶-۱۹۴۳ :این دانشمند صربستانی به دلیل دانش فراوان خود در زمینه علوم مختلف در بالای لیست قرار گرفته‌ است.او فردی با روحیه سرد و بی‌منطق بود که در سال ۱۸۵۶ متولد شد. تسلا توانایی گفتگو با ۸ زبان مختلف را و می‌توانست یک کتاب کامل را تنها با یک بار مطالعه جمع‌بندی کند. همچنین قادر بود تا وسیله‌ای را با نگاه اول و بدون یادداشت کردن جزئیات آن بسازد. واقعیت جالبی که درمورد او وجود دارد این بود که در تمام طول زندگی‌اش مجرد ماند.

نیکولا تسلا

نیکولا تسلا

تسلا تقریبا همه چیزهایی را که بدست خود ساخته بود، افشا نکرد تا اینکه بعدها توسط دانشمندان دیگر زمان خود اختراع شد. تسلا جریان AC را پیش از آن‌چه که به ادیسون نسبت داده شده‌ است، ایجاد نمود. مارکونی کسی بود که به خاطر اختراع رادیو جایزه نوبل را دریافت نمود و برای این کار از تمام ایده‌های تسلا استفاده کرد. اشعه ایکس توسط “رونتگن” و رادار به‌ وسیله “واتسون وات”تمام ابداعاتی است که به وسیله نیکولا تسلا پایه‌گذاری شده‌ است.

لویی پاستور Louis Pasteur : میلادی ۱۸۲۲-۱۸۹۵ : لویی پاستور کمک شایانی را در زمینه فناوری و پزشکی نموده‌ است. این نابغه در سال ۱۸۲۲ متولد شد و بیشتر عمر خود را صرف آزمایشات شیمی و میکروبیولوژیکی کرد.

لویی پاستور

لویی پاستور

پاستور اولین دانشمندی بود که به مطالعه در مورد تخمیر عناصر مواد غذایی پرداخت که منجر به کشف میکروب شد. او همچنین در مورد پیدایش حیات ارایه‌هایی را انجام داد و نظریه‌ای را به نام “نظریه میکروب” منتشر کرد. او فرآیند پیچیده‌ای را برای تصفیه خالص شیر از میکروب‌ها بوجود آورد که به اسم “پاستوریزاسیون” شناخته می‌شود.

علاوه بر این، پاستور نخستین دانشمندی بود که اقدام به کشف واکسن هاری و سیاه‌زخم و همچنین درمان تب نفاسی (puerperal) نمود. او همچنین نظریه‌ای را درمورد عدم تقارن کریستال‌های مولکولی ارایه کرد.

ماری کوری اسکلودوسکا میلادی ۱۸۶۷-۱۹۴۳ : ماری کوری اولین زنی بود که جایزه نوبل را به نام خود ثبت کرد. کوری،‌ مخترع و دانشمندی بود که به عنوان پنجمین فرزند خانواده خود در سال ۱۸۶۷ در ورشو لهستان متولد شد.

ماری کوری

ماری کوری

دانشمند ارزنده و نامدار ، ماری کوری همواره یک نمونه الهام بخش و انگیزه‌آور برای دانشمندان مختلف زن به دلیل عزم قوی در کارش بوده‌ است. او کسی بود که اولین دستگاه اشعه ایکس را برای کمک به سربازان مجروح در جنگ، اختراع نمود.

رادیوم یکی دیگر از اختراعات بزرگ اوست. کوری عناصر مختلفی را برای بررسی فعالیت‌های رادیویی خود آزمایش کرد و عنصر شیمیایی توریم را کشف نمود. همچنین او را به دلیل اختراع مواد رادیو اکتیو، با نام “مادر بمب اتم” نیز می‌شناسند.

اسحاق نیوتون Sir Isaac Newton میلادی ۱۶۴۳-۱۷۲۷ : نیوتون در سال ۱۶۴۳ در شهر ولستروپ انگلستان چشم به جهان گشود. مهترین شناختی که از او وجود دارد، کشف قانون جاذبه زمین است. او دانش‌آموز ضعیفی بود و وضعیت خانوادگی سختی داشت. با این حال، علاقه زیادیبه ساخت اسباب‌بازی‌های مکانیکی و مدل‌های آسیاب بادی از خود نشان می‌داد.

اسحاق نیوتون

اسحاق نیوتون

نیوتون نظریه گرانش و جاذبه را با ابداع حساب دیفرانسیل و انتگرال به شکل غیر قابل وصفی انجام داد. با انقلاب نوین در ریاضیات، حساب دیفرانسیل از قضیه دوجمله‌ای تا سری‌های بی‌نهایت مشتق می‌شود که می‌تواند با دقت زیاد ناحیه داخلی منحنی یا نرخ تغییر آن را اندازه‌گیری نماید.او همچنین نظریه جزر و مد را که به سبب نیروی گرانشی خورشید، ماه و زمین اتفاق می‌افتد، اثبات نمود.

6 دیدگاه برای “دانشمندانی که ستون‌های اصلی علم را برافراشتند + عکس”

 1. ستار گفت:

  تسلا ازت خوشمان آمد

 2. سهيل گفت:

  مادر بمب اتم دمت گرم

 3. فهيمه گفت:

  نیوتن واقعا عکس خودشه؟

 4. هليا گفت:

  اسم نیوتون اسحاق بوده چه جالب

 5. ليلي گفت:

  نیوتون و انیشتین رو فقط میشناختم
  مرسی میهن

 6. يزدان گفت:

  مطلب خوبی بود
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.