دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۷

به گزارش خبرنگار مهر علیرضا بیگلری ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه با تشریح برنامه هایی که در سفر هیئت دولت…

به گزارش خبرنگار مهر علیرضا بیگلری ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه با تشریح برنامه هایی که در سفر هیئت دولت به استان در حوزه علوم پزشکی انجام خواهد شد افزود: دانشکده دندانپزشکی از جمله پروژه های مهم و از آروزهای دیرینه مردم این استان است که همزمان با این سفر به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده در این سفر به پروژه های بالای 70 درصد پیشرفت، پرداخته خواهد شد و این پروژه ها تامین اعتبار می شوند.

بیگلری گفت: در این سفر با تامین اعتبار تکمیل کتابخانه دانشگاه که حدود 70 درصد پیشرفت داشته موافقت شده و دانشکده پرستاری ابهر نیز که بالای 95 درصد تکمیل شده تامین اعتبار می شود و علاوه بر این تامین اعتبار تجهیز و محوطه سازی پروژه دانشگاه دندانپزشکی نیز پذیرفته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه مهمترین خواسته ای که در سفر هیئت دولت پیگیری می شود راه اندازی بخش سوختگی است، بیان کرد: با توجه به اینکه در استان بخش سوختگی نداریم یکی از پیشنهادهای ما تکمیل بخش سوختگی است که 100 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

بیگلری با بیان اینکه درخواست راه اندازی بخش سوختگی به دلیل اینکه کمتر از 70 درصد تکمیل است در این سفر پذیرفته نشد ابراز کرد: امید است در آینده این خواسته مورد توجه قرار گیرد و علاوه بر این برای جایگزینی دانشکده مامایی و پرستاری نیز اعتباری در نظر گرفته شود.

وی در ادامه با بیان اینکه ICU بیمارستان ولیعصر(عج) توسط خیرین تامین اعتبار شده اظهار داشت: با توجه به اینکه ساختمان مهرانه نیز توسط خیرین احداث شده هیئت دولت به تجهیز آن توجه کنند.

بیگلری با بیان اینکه قبل از انقلاب پزشک ایرانی در کشور نداشتیم عنوان کرد: پس از انقلاب شاهد حضور پزشکان داخلی بودیم و در حال حاضر در منطقه کشور مرجع برای مراجعه بیمار هستیم و ایران جزو معدود کشورهاییشده که شبکه سلامت در تمام روستاهای مستقر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه اغلب پزشکان در کشور با سلامت کامل فعالیت می کنند، تصریح کرد: درصد کمی از پزشکان برای خدمات پزشکی درخواست خارج از عرف داشتند ولی در حال حاضر با هزینه های خدمات بهداشت و درمان در قالب کتابی در اختیار تمام پزشکان قرار داده شده که لازم الاجرا است.

وی با اشاره به اینکه تلاش دولت بر این است که پرداخت غر رسمی در نظام سلامت وجود نداشته باشد اظهار داشت: با متخلفان برخورد خواهد شد و همه ملزم به اجرای تعرفه های ابلاغ شده هستند.

بیگلری با بیان اینکه در حال حاضر نیروهای قراردادی پرستار توسط فراخوان جذب شده در 6ماه اول سال حق جذب نیرو وجود نداشت افزود: در مدت6 ماهه ای که با کمبود نیرو مواجه بودیم پرستاران بزرگترین ایثار را کردند و و زبان برای تقدیر از تلاش های شبانه روزی آنان قاصر است.

بیگلری بااشاره به شایعاتی مبنی بر این که بالاترین آمار ابتلا به سرطان مربوط به استان زنجان است ، گفت: بر اساس نتایج بررسی های تیم تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان که به صورت گسترده در کشور انجام شد به این نتیجه رسیدیم که آمار سرطان در استان زنجان به هیچ وجه بالاتر از استان های دیگر نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به شایعاتی مبنی بر این که بالاترین آمار ابتلا به سرطان مربوط به استان زنجان است افزود: بر اساس نتایج بررسی های تیم تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان که به صورت گسترده در کشور انجام شد به این نتیجه رسیدیم که آمار سرطان در استان زنجان به هیچ وجه بالاتر از استان های دیگر نیست.

بیگلری خاطر نشان کرد: در برخی از سرطان ها برخی از نقاط کشور بیشتر درگیر هستند مثلا آمار سرطان معده در تمامی استان های قسمت شمالغرب کشور بالا است و یا در گلستان آمار سرطان مری بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.