چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۳۴

علی پیرمرادی روز سه شنبه در جمع اساتید و دانشجویان دانشکده منابع طبیعی دانشگاه ارومیه که به مناسبت هفته معلم ترتیب یافت افزود:…

علی پیرمرادی روز سه شنبه در جمع اساتید و دانشجویان دانشکده منابع طبیعی دانشگاه ارومیه که به مناسبت هفته معلم ترتیب یافت افزود: در صدد هستیم بیش از پیش از توان علمی اساتید و دانشجویان این دانشکده بهره مند شویم.

وی یادآور شد: افزایش توان علمی می تواند در حراست از منابع ملی و ثروت های خدادادی در استان بسیار تاثیرگذار باشد که این امر، در استان مورد توجه است.

وی اضافه کرد: امروزه جایگاه علم، اهمیت ویژه ای در روابط انسان و محیط اطراف دارد و تاثیرگذاری علم بر این مقوله انکارناپذیر است.

وی بر جذب نیروی کار متخصص در راستای اجرای ماموریت های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی تاکید کرد و ادامه داد: دانشجویان حوزه منابع طبیعی باید با همراهی یکدیگر بتوانند با تاسیس بنگاه های اقتصادی کوچک و زود بازده نقش مشارکت خود را در توسعه کارآفرینی ایفا کنند و با ترکیب علم و عمل شکوفایی عرصه های منابع طبیعی را به ارمغان بیاورند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با ابراز خرسندی از تعامل خوب دانشگاه ارومیه و اداره کل منابع طبیعی استان افزود: آماده هستیم در هر زمینه ای که در ارتباط با توسعه عرصه های ملی باشد با دانشگاه همکاری داشته و از قابلیت های جوانان و دانشجویان بهره مند شویم.

عباس شفیعی رییس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه ارومیه نیز در این جلسه با قدردانی از مسوولان اداره کل منابع طبیعی استان اظهار امیدواری کرد با تعامل بیش از پیش زمینه های اشتغال فارغ التحصیلان منابع طبیعی فراهم شود تا امکان کاهش نرخ بیکاری در میان فارغ التحصیلان منابع طبیعی به وجود بیاید.

در پایان این نشست مدیر کل منابع طبیعی آذربایجان غربی و رییس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه ارومیه به سوال های دانشجویان پاسخ دادند.

دانشکده منابع طبیعی دانشگاه ارومیه، در سال 79 در دانشگاه ارومیه آغاز به کار کرده است.

این دانشکده در حال حاضر، با شش نفر عضو هیات علمی در دو گروه مرتع و آبخیزداری، گروه جنگلداری به امر تربیت نیروی متخصص می پردازد.

8136/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.