چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۵:۳۷

به گزارش خبرنگار مهر، امین رضا کمالیان روز چهارشنبه در دومین جلسه کارگروه فرهنگی دانشگاه های آزاد اسلامی استان بیان داشت: برگزاری کارگاه‌های…

به گزارش خبرنگار مهر، امین رضا کمالیان روز چهارشنبه در دومین جلسه کارگروه فرهنگی دانشگاه های آزاد اسلامی استان بیان داشت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی، کلاس‌های فوق‌برنامه فرهنگی، دوره‌های آموزشی نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در امور آموزشی از الزامات در دانشگاه ها بوده و دفا‌تر فرهنگ اسلامی باید در راستای جذب و ترغیب دانشجویان تلاش و کوشش بیشتری از خود نشان دهند.

وی همچنین در این جلسه خواستار تعامل  ارتباط بیشتر دفا‌تر فرهنگ اسلامی در دانشگاه های آزاد با حوزه پژوهشی شد و گفت: این ارتباط و تعامل نزدیک کمک شایانی به نیاز های دانشجویان و نشر ارزش های اسلامی بر اساس نظرات کارشناسان می کند.

وی دانشگاه آزاد اسلامی را پیشرو در امر توسعه و تعمیق اندیشه‌های حضرت امام خمین(ره) دانست و گفت: تاسیس کانونی با همین عنوان، برگزاری همایش و میزگرد، برگزاری نمایشگاه کتاب و فیلم از زندگی بنیانگذار جمهوری اسلامی باید در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی درخشان‌تر از گذشته خودنمایی کند.

رئیس کارگروه فرهنگی دانشگاه های آزاد استان نیز در این جلسه گفت: تجهیز فرهنگی مساجد، تحقیقات پژوهشی، برگزاری مسابقات فرهنگی و مذهبی و فعالیت کانون‌های فرهنگی، ادبی و هنری یکی از معیارهای ارزیابی دفا‌تر فرهنگ اسلامی در واحد‌ها و مراکز آموزشی است.

مسعود اکبری زاده اظهار داشت: ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر با برنامه‌هایی چون همایش و سخنرانی می‌تواند نتایج خوب و ارزنده‌ای به همراه داشته باشد و مسئولان دفا‌تر فرهنگ اسلامی باید این موضوع را مدنظر داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.