جمعه، ۱۱ مهر ۹۳ - ۰۳:۲۴

رئیس اداره آموزش استثنایی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان از تحصیل 1563 نفر در مدارس استثنایی همدان خبر داد. ایرج بصیری…

رئیس اداره آموزش استثنایی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان از تحصیل 1563 نفر در مدارس استثنایی همدان خبر داد.

ایرج بصیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، اظهار کرد: دانش آموزان به دو شیوه تحصیل می‌کنند که برخی از آنها در صورت تشخیص کارشناسان در طرح سنجش سلامت به مدارس استثنایی ورود می‌یابند و برخی نیز به مدارس عادی راه می‌یابند.

وی افزود: مجموعه آموزش و پرورش در تلاش است برای دانش آموزانی که توانایی تحصیل در مدارس عادی را دارند شرایط را فراهم کنند که در این راستا این دانش آموزان آموزش تلفیقی و فراگیر در کنار سایر دانش آموزان عادی می‌بینند که تعداد آنها در سال جاری 1405 نفر بوده و در دوران تحصیل از معلم رابط خصوصی بهره‌مند می‌شوند.

بصیری خاطرنشان کرد: از مجموع دانش آموزانی که در مدارس با نیاز ویژه تحصیل می‌کنند 1203 نفر نیاز ویژه ذهنی هستند و 149 نفر دارای آسیب شنوایی بوده و 52 نفر نیز مشکل بینایی دارند.

وی ادامه داد: 28 نفر معلول جسمی و حرکتی و 22 نفر مبتلا به اوتیسم بوده هم‌چنین از این تعداد 109 نفر چند معلولیتی هستند.

بصیری به کمبود تجهیزات کمک آموزشی در مدارس استثنایی اشاره کرد و گفت: در صورتی که دانش آموزان نیاز به وسایل کمک آموزشی در منازل داشته باشند می‌توانند این وسایل را به منزل ببرند.

وی ادامه داد: ماشین بریل در مدارس استثنایی با کمبودهایی مواجه است که در این راستا پیگیری‌هایی برای اختصاص بودجه انجام شده که در صورت اختصاص بودجه باید به پنج برابر افزایش یابد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.