پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۷:۱۵

به گزارش ایرنا از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، داوود دانش جعفری در دیدار با جوانان حزب موتلفه اسلامی با اشاره به موضوع…

به گزارش ایرنا از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، داوود دانش جعفری در دیدار با جوانان حزب موتلفه اسلامی با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: روند اقتصاد در سالهای گذشته در ایران همواره با فراز و نشیب روبرو بوده است و در اقتصاد خوب یا بد بودن را با وضعیت تولید ناخالص می سنجند؛ در واقع پایه هر شاخصی برای ارزیابی اقتصاد تولید است.

وی با بیان اینکه اگر در اقتصاد نوسان و افت و خیز وجود داشته باشد نکته ای بسیار منفی است خاطر نشان کرد: رشد اقتصادی اگر مستمر باشد بسیار خوب است و در این زمینه بسیاری از کشورها استاندارد تعیین کرده اند.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تهدیدات اقتصاد کشور گفت: مشکلات اقتصادی ما بر اثر مسائل داخلی و سوء مدیریت های گذشته و همچنین مسائل خارجی مانند تحریم ها اثر گذار است مانند مسکن مهر که با نیت خوب شروع شد اما دولت برای ساخت مسکن مهر پول نداشت و برای تامین پول دست به چاپ اسکناس زد که منجر به کاهش ارزش پول شد.

دانش جعفری تصریح کرد: یکی از راههای تامین درآمد دولت مالیات است و در زمانی که ارزش پول کم شود مالیات در تورم به ضرر فقرا خواهد شد.

وی با تاکید بر تولید داخلی اظهار داشت: برای اینکه تولید در کشور مستمر شود باید چرخه تولید را در داخل کامل کنیم در غیر اینصورت اگر به قطعه ای در این چرخه تولید به خارج از کشور نیاز داشته باشیم و آنها آن قطعه را ندهند اقتصاد ضربه می خورد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متاسفانه در سالهای اخیر سیاست های غلط ارزی باعث شد کسانی که می خواستند در داخل تولید کنند به سمت اجناس خارجی بروند چون سود بیشتری برای آنها داشت.

وی تاکید کرد:سیاست های اقتصادی را باید به گونه ای طراحی کرد که اگر بر اقتصاد فشار خارجی وارد شد آن فشار دفع شود و این مساله تنها با اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری فرمودند امکان پذیر است و اینکه بتوانیم تولید داخلی را رونق دهیم.

دانش جعفری دو رویکرد اقتصاد مقاومتی را کنترل یا کاهش ریسک پذیری و خطر پذیری و افزایش مقاومت دانست و اظهار داشت: کشور به سمت اقتصاد مقاومتی در حال حرکت است تا اقتصاد ایران با کوچکترین مشکل دچار نوسان نشود.

وی افزود: در مشکلات اقتصادی هم عوامل داخلی و هم عوامل خارجی موثر بوده اند.شکوفایی اقتصاد زمانی رخ می دهد که تولید داخلی ما ارزانتر از واردات باشد و برای اینکار باید تورم را پایین آورده و به زیر 12 درصد رساند.

وی ادامه داد: راه نجات از مشکلات اقتصادی کاهش تورم است و با کاهش تورم تولید داخلی رونق می گیرد.

سیام*9254**1856

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.