چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۹۳ - ۰۹:۴۲

سلامت نیوز :در قرن بیست و یکم، سوال مهمی که پیش روی ماست، این است که چگونه دولت ها، در راستای سلامت، در…

سلامت نیوز :در قرن بیست و یکم، سوال مهمی که پیش روی ماست، این است که چگونه دولت ها، در راستای سلامت، در حال تحول و تکامل اند تا بتوانند با چالش های جدید و شرایط موجود در این قرن مواجه شوند؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از دفتر ارتقای سلامت وزارت بهداشت این همان عاملی است که مسیر دولت ها و جوامع را به سمتی تغییر می دهد که بتوانند بخش سلامت را مدیریت کنند و گام های موثری به سمت دولت حامی سلامت، از طریق توسعه مشارکت بردارند.

برای مثال ، توصیه های کمیسیون اتحادیه اروپا درباره ارزیابی عملکرد اقتصادی و پیشرفت اجتماعی نشان می دهد که موفقیت جوامع باید بر مبنای توسعه سلامت و رفاه شهروندان و کیفیت زندگی آنها و همچنین استفاده پایدار از منابع ، به ویژه با توجه به محیط زیست و اقتصاد، ارزیابی شود.امروزه بیشتر چالش­های حوزه سلامت، از سطح مراقبت های بهداشتی فراتر می روند و به عوامل اجتماعی موثر بر سلامت مربوط می شوند و گاهی نیز ریشه در عوامل دارند که به رفتارهای ناسالم می انجامند.

حمایت دولت از سلامت، به معنای اقدامات دولتی هماهنگ با سایر قوا و عوامل موثر برای سوق دادن جامعه به سمت سلامت و رفاه است. چنین دولتی، سلامت و رفاه را شاخصه­ای کلیدی در تعریف یک جامعه موفق با اقتصادی درخشان در قرن بیست و یک در نظر می گیرد و سیاست ها و رویکردهایش را بر مبنای ارزش های بنیادینش، به ویژه دستیابی به عدالت در سلامت، استوار می کند.

كتاب “رئیس جمهور سلامت” – مجموعه ای است برای آشنایی بیشتر سیاستگذاران، مدیران و برنامه ریزان برنامه های کلان ملی و هم میهنان عزیز با رویکرد جناب آقای دکتر روحانی رییس جمهور سلامت، به سلامت كه در آن گزیده ای از سخنان ایشان از آغاز به کار دولت تدبیر و امید تا نیمه خرداد 93 و نیز سخنان جناب آقاي دکتر جهانگیری گردآوری شده است.

برای دانلود فایل “کتاب رئیس جمهور سلامت ” اینجا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *