چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۹۳ - ۰۷:۵۹

به گزارش میهن پست – همایون شجریان در ۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ در تهران در خانواده‌ای سرشار از موسیقی متولد شد. وی فرزند محمدرضا…

به گزارش میهن پست – همایون شجریان در ۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ در تهران در خانواده‌ای سرشار از موسیقی متولد شد. وی فرزند محمدرضا شجریان است و از کودکی علاقه به موسیقی و ریتم در او نمایان بود تا آن که با تشخیص پدر نزد ناصر فرهنگ‌فر به فراگیری تکنیک و شناخت ریتم که اساس موسیقی است پرداخت و چند سالی هم آموختن را نزد جمشید محبی ادامه داد.این هنرمند بزرگ در تازه ترین آلبومش به فاصله یک سال بعد از انتشار آلبوم پرفروش «نه فرشته ام نه شیطان» با عنوان «مستور و مست» وارد بازار موسیقی می شود.

 به نقل از مهر ، در این آلبوم که به آهنگسازی ژانو باغومیان به تهیه کنندگی موسسه هنر پارسه روانه بازار موسیقی شود همایون شجریان در یک همکاری دیگر با نوازندگان آمریکایی آثاری از شاعران کلاسیک ادبیات پارسی را به علاقه مندان ارائه کرده است.

خواننده موسیقی ایرانی در این آلبوم اشعاری از حافظ، مولانا و عطار را با همکاری چندین نوازنده خارجی به آهنگسازی ژانو باغومیان با گونه ای حماسی و تلفیق کرده و موسیقی شرق و غرب را به علاقه مندان موسیقی ایرانی عرضه کرده است، ضمن اینکه هدف از تولید این آلبوم موسیقایی شناساندن بهتر شعر و عرفان ایرانی در دنیا عنوان شده است.

آلبوم «مستور و مست» تازه ترین تجربه موسیقایی همایون شجریان بعد از انتشار آلبوم های پرطرفداری چون «چه آتش ها» به آهنگسازی علی قمصری و «نه فرشته ام نه شیطان» به آهنگسازی تهمورس پورناظری و « آرایش غلیظ» به آهنگسازی سهراب پورناظری است که به فاصله یک سال و بعد از برگزاری کنسرت های پرطرفدار «چرا رفتی» بیستم اسفند ماه روانه بازار موسیقی می شود.

این خواننده که تاکنون تجربه های متفاوتی را در عرصه موسیقی از سر گذارنده است گویا در سال جدید تصمیم دارد ضمن برگزاری تور کنسرت های مختلف خود از یک اثر موسیقایی جدید به آهنگسازی مهیار علیزاده و خوانندگی مشترک علیرضا قربانی نیز رونمایی کند.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://mihanpost.com/wp-content/uploads/2015/03/mihanpost.mp3″ target=”blank” ]دانلود[/button]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.