اولین ساختمان ساخته‌شده با چاپ سه بعدی در جهان

دبی میزبان اولین ساختمان ساخته‌شده با چاپ سه بعدی در جهان

از اولین ساختمان ساخته‌شده با چاپ سه بعدی در دبی رو نمایی شد . آفیس فیوچر نام اولین ساختمانی است که  با فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با میهن پست همراه باشید .

امروزه دیگر با فناوری چاپ سه بعدی می توانید از هر چیزی پرینت بگیرید از پهپاد و جت گرفته تا پارچه و حتی غذا اما پرینت گرفتن از یک ساختمان عظیم الجثه دیگر واقعا حیرت انگیز است . دانشمندان توانسته اند با استفاده از یک پرینتر بسیار بزرگ که مواد مصرفی اش پلاستیک تقویت شده ، بتن ، گچ و شیشه است از یک ساختمان کامل پرینت بگیرند.

این ساختمان اداری بوده و به نام آفیس فیوچر  معروف است برای ساخت آفیس فیوچر  تنها ۱۹ نفر  کار کرده اند با برنامه ریزی قبلی این ساختمان فقط در عرض ۱۷ روز ساخته شد . در ضمن باید گفت از این ۱۹ نفر یک نفر طراح و بقیه افراد  کارهای تخصصی مانند سیستم برقی و مکانیکی ساختمان را انجام داده اند .

آفیس فیوچر دارای زیر بنای ۲۵۰ متر مربعی است و با امکانات کاملی ساخته شده و برای ساخت آن مجموعا ۱۴۰ هزار دلار هزینه شده . سازندگان آفیس فیوچر  می گویند که این میزان هزینه نسبت به ساخت این ساختمان با روش های  معمول بسیار مرقون بصرفه است .  چاپگری هم که این ساختمان را چاپ کرده دارای ابعاد ۳۶٫۵ در ۱۲٫۵ متری بوده که ابعاد بسیار بزرگ و قابل توجهی است .

مسئولین دبی قصد دارند تا سال ۲۰۳۰ حدودا ۲۵ درصد از ساختمان های خود را با فناوری چاپ سه بعدی بسازند به این دلیل که از لحاظ اقتصادی و زمانی بسیار بصرفه تر  است .کارشناسان معتقد هستند این روش می تواند هزینه نیروی کار انسانی را تا میزان ۵۰ درصد پایین تر بیاورد .

با هم در میهن پست تصاویری از اولین ساختمان ساخته‌شده با چاپ سه بعدی در جهان را مشاهده می کنیم.

منبع :reuters

 

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*