چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۹۳ - ۰۷:۵۷

رییس دادگستری اردکان گفت: دخالت‏های نابه‎جای اطرافیان زوجین در زندگی آنان، یکی از عوامل مهم در تشکیل پرونده‎های اختلافات خانوادگی است. به گزارش…

رییس دادگستری اردکان گفت: دخالت‏های نابه‎جای اطرافیان زوجین در زندگی آنان، یکی از عوامل مهم در تشکیل پرونده‎های اختلافات خانوادگی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه یزد، محمد حسین کریم‏‌زاده افزود: متأسفانه اطرافیان زوجین به جای ایفای نقش اصلاحی در موارد متعدد، خود عامل فروپاشی کانون خانواده می‎شوند و به جای ترغیب و تشویق زوجین به گذشت و ایثار و چشم‏‎پوشی از خطاهای یکدیگر عامل تشدید اختلاف می‏‌شوند.

وی، اعتیاد به مواد مخدر را از دیگر عوامل مهم فروپاشی بنیان خانواده، ذکر و بیان کرد: در بسیاری از موارد، مرد به دلیل اعتیاد به مواد مخدر نمی‏‌تواند نقش اصلی و محوری خود را در خانواده ایفا کند و این موضوع خود عامل مهمی در مراجعه زوجه به دادگاه برای اخذ طلاق است.

این مقام قضایی اظهار کرد: از دیگر عوامل طرح پرونده‏‌های طلاق می‏‌توان به برقراری روابط خارج از چارچوب خانواده اشاره کرد که عمدتاً ناشی از ضعف بنیان‏های اعتقادی و اخلاقی است.

کریم‏‌زاده، فقر اقتصادی و فرهنگی و ناآشنایی زوجین با مهارت‏های زندگی را از عوامل موثر در اختلافات خانوادگی دانست و تصریح کرد: دادگستری در مواردی که علل اختلاف زوجین فقر فرهنگی و عدم آشنایی با مهارت‏های زندگی است، زوجین متقاضی طلاق را به مراکز مشاوره ارجاع می‏‌دهد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.