پنجشنبه، ۰۶ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۹

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی قزوین با اشاره به این‌که ولادت حضرت معصومه(س) روز ملی دختران نامیده شده است، گفت: اسلام زن را از…

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی قزوین با اشاره به این‌که ولادت حضرت معصومه(س) روز ملی دختران نامیده شده است، گفت: اسلام زن را از ظلم و ذلت نجات داد و دختر را نعمتی از نعمت‌های بهشتی عنوان کرد.

عباس نظری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، با اشاره به این‌که گرامی‌ترین شما در نزد خداوند با تقواترین شماست، افزود: اسلام تبعیض را از میان برداشت و در دفاع مقدس زنان و بانوان پیشروتر از مردان بودند بنابراین جایگاه انسان پیش خداوند تبارک و تعالی به تقوا و ایمانش بازمی‌گردد.

وی با اشاره به کسانی که می‌گویند چرا زن‌ها در جوامع جایگاهی ندارند، تصریح کرد: بعضی از افراد جایگاهی را که برای انسان و بشر تعیین شده را زیر پا می‌گذارند، بنابراین خودمان باید این جایگاه را حفظ کنیم و از نظر مقام معنوی همه در نزد خداوند جایگاهی بنام تقوا و پرهیزکاری دارند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی قزوین با بیان این‌که حضرت معصومه نامش فاطمه و لقبش معصومه است، افزود: معصومه یعنی دختری که به درجه عصمت رسیده و عصمت در اینجا به معنای این نیست که گناه نمی‌کند بلکه چون دارای شناخت و معرفت بالا بودند و جایگاه رفیع خداوند تبارک و تعالی را می‌دانستند مرتکب گناه نمی‌شدند.

وی اضافه کرد: شیخ عباس قمی در کتاب منتهی الامال فرموده” تمام دختران حضرت موسی بن جعفر(ع) ازدواج نکردند و از دنیا رفتند، زیرا در زمان حیات آن بزرگواران کفوی برایشان وجود نداشت”.

نظری خاطرنشان کرد: در بین دختران امام موسی کاظم(ع) حضرت معصومه(س) علاوه بر تقوا در زمان خویش، یک شخصیت عالم بودند و در دوران غیبت پدر به سوالات و شهبات دینی مردم پاسخ می‌دادند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی قزوین تاکید کرد: بیشترین وصف خاندان پیامبر(ص) حیا و عفت زنان است و ارزش یک زن این است که خود و فرزندانش حیات طیب داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *