یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۹:۳۴

به گزارش خبرنگار مهر، عيسي باقرزاده عصر يكشنبه در نخستين نشست شورای استاندارد استان هرمزگان بيان داشت: اداره کل استاندارد هرمزگان از سال…

به گزارش خبرنگار مهر، عيسي باقرزاده عصر يكشنبه در نخستين نشست شورای استاندارد استان هرمزگان بيان داشت: اداره کل استاندارد هرمزگان از سال 47 فعالیت خود را در استان آغاز کرد و تا سال 53 زیرنظر استان کرمان بود و سپس مستقل و تشکیلات فعلي استاندارد هرمزگان از سال 79 به بعد در استان فراهم شد.

وي ادامه داد: با توجه به کمبود نیروی انسانی و در راستای سیاست های دولت واگذاري تصدی گری امور استاندارد به بخش خصوصی در استان به طور جدي پيگيري شده و یکی از بندهاي سیاست های اقتصاد مقاومتی افزایش پوشش استاندارد است که شورای استاندارد استان می تواند بستر خوبی برای توسعه استانداردسازی را فراهم کند.

مدیرکل استاندارد هرمزگان تصريح كرد: 113 واحد تولیدی در استان نشان استاندارد و 170 واحد نيز پروانه استاندارد دريافت كرده اند و همچنين 161 نفر در واحدهای تولیدی هرمزگان به عنوان مسئول کنترل مشغول فعالیت هستند.

باقرزاده گفت: طي دو سال اخير 74 مورد استانداردهای ملی در استان تدوین شده و هزار و 468 نفر توسط اداره كل استاندار استان آموزش ديده اند و همچنين 60 درصد نیروهای فعال در اداره کل استاندارد هرمزگان کارشناس و بالاتر هستند و دو هزار و 830 نفر ساعت کارآموزی دانشجویان را داشته ايم.

وي با بيان اينكه بیشترین فعالیت ما در حوزه صادرات و واردات در استان است، اضافه كرد: بیش از 73 هزار اظهارنامه گمرکی را به کمک فعالان بخش خصوصی بررسی و اظهار نظر کارشناسی کرده ایم و در یک سال گذشته 20 هزار دستگاه خودروی وارداتی از طریق مرزهای استان مورد بازرسی و در مجموع اداره كل استاندارد هرمزگان 140 میلیارد تومان براي استان درآمدزایی داشته است.

مدیرکل استاندارد هرمزگان اظهار داشت: 316 مزرعه در یک سال گذشته در استان علامت استاندارد دريافت كرده اند و بازرسی از واحدهای خدماتی براي جلوگیری از عرضه کالاهای فاقد کیفیت در بازار ديگر اقدام اين اداره كل بوده که حدود 700 نمونه از سطح بازار خریداری و نتایج را اعلام کردیم و شش هزار و 240 مورد بازرسی از مراکز عرضه را داشته ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.