یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۷

سلامت نیوز: رئیس جامعه متخصصین داخلی کشور گفت: جمعیت بالای70میلیون نفری ایران درحال حاضر دستکم به 10هزار پزشک متخصص داخلی نیاز دارد حال…

سلامت نیوز: رئیس جامعه متخصصین داخلی کشور گفت: جمعیت بالای70میلیون نفری ایران درحال حاضر دستکم به 10هزار پزشک متخصص داخلی نیاز دارد حال آنکه امروزه فقط حدود 2هزار متخص داخلی به مردم کشور خدمت رسانی می کنند که در صورت ادامه این روند در آینده نه چندان دور با کمبود جدی متخصصین داخلی روبرو خواهیم بود.

دکترایرج خسرونیا گفت: متاسفانه ازآنجا که تعرفه های پزشکان داخلی طی سالهای متمادی رشدمحسوسی نداشته است از این رو گرایش به این رشته در میان جوانان نخبه و علاقمند به شدت کاهش یافته است.

معاون نظام پزشکی تهران افزود: باتوجه به وضعیت اسفناک درآمدی این رشته در سالهای متمادی تعدادی از متخصصین برجسته کشور، شغل پزشکی رارها کرده و به سراغ حرفه های دیگرازجمله ساختمان سازی، کشاورزی و دامداری رفته اند.

عضو هیات مدیره نظام پزشکی تهران گفت: درحال حاضربخش قابل توجهی از پزشکان داخلی حتی هزینه های مطب شان را نیز نمی توانند تامین کنند که این وضعیت برای کل جامعه اسفناک است.

وی گفت: قبلابهترین ونخبه ترین جوانان جذب رشته داخلی می شدند. متاسفانه در حال حاضر شاهد ورود برخی جوانان ضعیف به این رشته هستیم که این موضوع یک چالش جدی برای سلامت آینده کشور است.

خسرونیا گفت: بسیاری از متخصصین نیزبه سوی رشته های فوق تخصصی سوق پیدا می کنند. همانطورکه بارها گفته ام تعرفه های پزشکی نسبت به اول انقلاب باید دستکم 5هزار برابر شود. چراکه قیمت تمام کالاها و خدمات در این سالها چند صد برابر و بیش از هزار برابر شده است، اما تعرفه های پزشکی رشد بسیار ناچیزی داشته است که یک زنگ خطرجدی است.

منبع:شفاآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *