سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۳ - ۰۷:۰۹

ˈعبدالرضا بازدارˈ روز سه شنبه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: خوشبختانه امسال از…

ˈعبدالرضا بازدارˈ روز سه شنبه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: خوشبختانه امسال از محل فروش گندم، دانه روغنی کلزا و گوشت مرغ به ترتیب سه هزار و 500 میلیارد ریال، 250 میلیارد ریال و دو هزار و 500 میلیارد ریال درآمد وارد استان شده است.

وی با انتقاد از اینکه جایگاه کشاورزی در اقتصاد استان زیاد مشخص نیست افزود: کشاورزان قشر پر تلاش و زحمتکش جامعه اند و نقش بسیار مهمی در تولید و خودکفایی کشور دارند.

وی ادامه داد: استان 350 هزار هکتار زمین قابل کشت دارد که اکنون همه در اختیار مردم است.

وی اضافه کرد: 72 هزار هکتار از مجموع زمین های قابل کشت استان ایلام آبی است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: با توجه به ویژگی های توپوگرافی و کوهستانی بودن استان به ویژه در بخش شمالی بیشتر زمین های منطقه سنگلاخی است و دشت های مناطق جنوبی نیز به سبب محدودیت منابع آبی برای توسعه کشاورزی مشکل دارد.

بازدار افزود: با این وجود حدود 70 ایستگاه پمپاژ آب در دست اقدام است که می توان با توسعه زمین های آبی استان از منابع محدود بیشترین بهره برداری را برد.

وی ابراز امیدواری کرد که در به کارگیری فناوری های روز صنعت کشاورزی و مکانیزاسیون کردن آن بتوان از منابع زمین و آب محدود، استان بیشترین استفاده را برد.

بازدار افزود: 60 هزار بهره بردار اکنون در بخش های مختلف کشاورزی استان فعالیت دارند و سالانه بیش از یک میلیون تن تولید محصول کشاورزی در ایلام تولید می شود.

وی تولید سالانه گوشت سفید استان را 50 هزار تن، گوشت قرمز 28 هزار تن، شیر 90 هزار تن و آبزیان را پنج هزار و 600 اعلام کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام بیان کرد: تولید گندم استان سالانه بین 220 تا 290 هزار تن برآورده می شود که بیش از 2.5 برابر نیاز این منطقه است.

بازدار افزود: نزدیک به 100 هزار تن ذرت، هشت هزار تن دانه روغنی کلزا، 60 هزار تن تولید جو، شش هزار تن حبوبات و بیش از 300 هزار تن انواع سبزی و صیفی سالانه در استان برداشت و تولید می شود.

ایلام با 20 هزار کیلومتر مربع گستره در غرب ایران 640 هزار هکتار جنگل و 1.2 میلیون هکتار مرتع دارد. ک/3

7177/565

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.