چهارشنبه، ۲۶ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۶

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج گفت: ایجاد منابع درآمدی پایدار برای شهرداری با توجه به نوسان روند ساخت و سازها بسیار ضروریست….

معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج گفت: ایجاد منابع درآمدی پایدار برای شهرداری با توجه به نوسان روند ساخت و سازها بسیار ضروریست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی البرز،«احدالله احمدی‌پرگو»، امروز(چهارشنبه 26 شهریورماه)، در جلسه آموزشی که با موضوع بررسی تجارب جهانی در خصوص تأمین منابع مالی برای مدیریت شهری در سالن کنفرانس باشگاه میلاد شهرداری کرج برگزار شد، گفت: هم‌اکنون شهرداری‌ها با چالش در زمینه‌ی درآمد مواجه بوده و بخش زیادی از درآمد و به تبع آن اقدامات شهرداری تحت‌تأثیر وضعیت عمومی اقتصادی کشور است. طوری‌که در سال‌های 91 و 92 در شهر کرج با افزایش قابل توجهی در امر ساخت و ساز و صدور پروانه‌ی ساختمانی مواجه بودیم و امسال، شاهد کاهش شدید درخواست مجوز ساختمانی هستیم.

وی افزود: برنامه‌های یک ساله شهرداری بخصوص در حوزه‌ی خدمات شهری و عمران با توجه به درآمدهای پیش‌بینی شده تهیه و تدوین می‌شود و چنانچه این درآمدهای پیش‌بینی شده محقق نشود، اجرای امور را با چالش مواجه کرده و گاهی تبعاتی را به همراه دارد.

احمدی‌پرگو خاطرنشان کرد: طبق بررسی‌ها، هم‌اکنون بیش از 75 درصد درآمد شهرداری به صورت مستقیم به ساختمان‌سازی وابسته است که شامل درآمدهای ناشی از عوارض صدور پروانه، فروش تراکم، تغییر کاربری و کمیسیون ماده‌ی 100 می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه درآمدهای ناشی از برگزاری کمیسیون ماده‌ی 100 درآمدی ناپایدار و ناموجه برای شهرداری است، خاطرنشان کرد: این منبع با توجه به کاهش سطح درآمدهای پایدار سال به سال روند افزایشی به خود می‌گیرد که این به هیچ روی مناسب حال این دستگاه خدمت‌رسان و درآمد هزینه نیست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *