پنجشنبه، ۲۷ شهریور ۹۳ - ۰۷:۵۴

رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان ساوه گفت: درب باب‌الرأس شریف حرم حضرت ابالفضل(ع) در محرم امسال رونمایی می‌شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان ساوه گفت: درب باب‌الرأس شریف حرم حضرت ابالفضل(ع) در محرم امسال رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، مجید زنجانی در جلسه هماهنگی ساخت درب حرم حضرت ابوالفضل(ع) در فرمانداری ساوه با بیان این‌که ساخت این در پیشرفت 90 درصدی داشته است، افزود: طلاکاری و مونتاژ آن تا یک ماه آینده به پایان می‌رسد.

وی اضافه کرد: پس از رونمایی در ساوه، این درب به شهرهای زرندیه، آوه، غرق‌آباد و نوبران برای زیارت مردم منتقل شده و در نهایت مراسم وداع روز تاسوعا در امامزاده سیداسحاق(ع) ساوه انجام می‌شود.

زنجانی گفت: این پروژه معنوی پس از پایان ساخت ضریح مطهر حضرت ابراهیم مجاب(ع) از نوادگان حضرت امام موسی کاظم(ع) توسط هنرمندان استان مرکزی، به شهرستان ساوه واگذار شد.

زنجانی افزود : عملیات ساخت این درب به نام باب‌الرأس پس از پیگیری‌های مسئولان، از محرم سال گذشته به ستاد بازسازی عتبات عالیات ساوه واگذار شد و مردم ساوه و زرندیه به عشق اهل بیت(ع) میزبان این ودیعه الهی شدند.

رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان ساوه گفت: اسکلت چوبی این درب که چوب آن از سوی یک خیر و از کشور برمه وارد شده تأمین شد و پس از پایان کار قلم‌زنی، گره‌چینی، معرق، میناکاری و خاتم‌کاری در حال حاضر در مرحله طلاکاری قرار دارد.

وی افزود : تاکنون تمام هزینه‌های ساخت این پروژه به همت کمک‌های مردمی تأمین شده است و با کمک خیران و نذورات مردم محب اهل بیت(ع) شهرستان‌های ساوه و زرندیه تا یک ماه آینده این پروژه تکمیل خواهد شد.

به گزارش ایسنا، فرماندار ساوه نیز در این جلسه گفت : ساخت درب این حرم مطهر ذخیره بزرگی برای مردم ولایتمدار ساوه است که نشان از ارادت مردم این منطقه به اهل بیت(ع) دارد.

محمد بهاروند ساخت این درب مقدس را عاملی برای ارتقای روحیه معنوی مردم دانست و افزود: خوشبختانه با وجود فشارهای خارجی که با هدف کمرنگ کردن نقش ایران در بازسازی عتبات عالیات انجام می‌شود شاهد رشد روزافزون فعالیت ستاد بازسازی عتبات عالیات هستیم.

وی با اشاره به نقش ایران اسلامی در بازسازی عتبات عالیات اضافه کرد: آنچه در بازسازی عتبات عالیات در کشور عراق مشاهده می‌کنیم نشانگر اوج ولایتمداری و ارادت ایرانیان به خاندان اهل بیت(ع) است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.