یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۱۳

کارشناس فوتبال ایران بر لزوم شرکت مربیان فوتبال در همایش‌ دانش افزایی مربیان فوتبال تاکید کرد و گفت: مربیان ایرانی باید با حضور…

کارشناس فوتبال ایران بر لزوم شرکت مربیان فوتبال در همایش‌ دانش افزایی مربیان فوتبال تاکید کرد و گفت: مربیان ایرانی باید با حضور در این گونه همایش‌ها دانش خود را به روز کنند تا بتوانند به فوتبال ایران کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمید درخشان در حاشیه همایش دانش افزایی مربیان فوتبال درباره فواید برگزاری این گونه همایش‌ها در افزایش دانش مربیان، گفت: به اعتقاد من این گونه همایش‌ها به فوتبال ایران کمک زیادی می‌کند، چرا که یکسری از اطلاعات به روز دنیا به مربیان انتقال داده می‌شود و همچنین بحث‌های مدیریتی مطرح شده در آن کمک زیادی به مدیران فوتبال می‌کند.

پیشکسوت فوتبال ایران با بیان این که الگوبرداری از تیم‌های مطرح دنیا می‌تواند به پیشرفت و توسعه فوتبال در ایران کمک کند، گفت: با دیدن تشکیلات تیم‌های بزرگ فوتبال دنیا به خوبی متوجه شدیم که برنامه‌ریزی آنها به چه صورت بوده که توانسته‌اند به این جایگاه برسند. کار آنها یکی، دو روز نبوده بلکه آنها با برنامه‌ریزی چند ساله توانسته‌اند در بین تیم‌های مطرح دنیا قرار بگیرند.

وی درباره لزوم شرکت مربیان در این گونه همایش‌ها و این که گفته شده در صورت عدم حضور به مربیان اجازه فعالیت در لیگ داده نخواهد شد، گفت: به اعتقاد من نیازی برای تهدید مربیان برای شرکت در این گونه همایش‌ها نیست. هر مربی که به فوتبال وارد شده است نیاز دارد که اطلاعات خود را به روز کند و فراگیری این مطلب به سودش خواهد بود. هر چه اطلاعات فنی یک مربی بیشتر باشد کارایی و تاثیرگذاری او نیز بیشتر خواهد بود و در مقابل هر چه از علوم روز دنیا دورتر باشند در نحوه مربیگری‌شان تاثیر مخربی خواهد داشت. پس چه بهتر مربیان خود را به سرعت به علوم روز فوتبال برسانند، در غیر این صورت نمی‌توانند کمکی به فوتبال ایران داشته باشند.

درخشان درباره شرایط تیم ملی ایران در آستانه بازی‌های جام جهانی 2014 برزیل نیز، خاطر نشان کرد: باید بازی‌های تدارکاتی خوبی برای تیم ملی ارائه می‌شد تا عیار تیم ملی مشخص شود. این که فقط یک اردو برگزار شود و چند مصدوم هم روی دست تیم ملی ایران باشد به نظرم یک هشدار برای تیم ملی است. مسئولان باید بدانند که ما به جام جهانی 2014 برزیل می رویم نه بازی‌های آسیایی. جام جهانی جایی است که بهترین‌ها در آن حضور دارند و در آن بهترین تاکتیک‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و ما باید حرفی برای گفتن در این مسابقات داشته باشیم.تیمی نباشیم که پنج گل به ما بزنند و نتوانیم قدرت خود را نشان دهیم. به اعتقاد من باید در فرصت باقی مانده با بازی‌های تدارکاتی مناسب شرایط را برای موفقیت تیم ملی فراهم کنیم.

ا‌نتها‌ی‌ پیا‌م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.