پنجشنبه، ۰۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۴۰

به گزارش ایرنا، استاندار کردستان در نامه اول خود به دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آورده است: یکی از مشکلات…

به گزارش ایرنا، استاندار کردستان در نامه اول خود به دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آورده است: یکی از مشکلات و دغدغه های قابل توجه اصحاب رسانه و فعالان عرصه مطبوعات بویژه در استان ها، عدم پوشش بیمه ای و تامین اجتماعی مدیران، خبرنگاران و کارکنان آنها بوده و با عنایت به اینکه حل این معضل می تواند موجبت تقویت فعالیت های رسانه را خصوصا در استان هایی که از توسعه کمتری برخوردارند فراهم نماید، لذا خواهشمند است دستور فرمایید در این رابطه پیگیری لازم معمول و نتیجه را امر به ابلاغ فرمایند.

استاندار کردستان همچنین در نامه دوم خود به حسین انتظامی معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آورده است: مطبوعات محلی به دلایل گوناگون با مشکلات مالی جدی مواجه بوده و این معضل تا به حال منجر به تعطیلی تعداد قابل توجهی از مطبوعات اعم از روزنامه، هفته نامه، ماهنامه، فصلنامه و گاهنامه در استان های مختلف کشور شده است.

در ادامه متن این نامه آمده است: از آنجا که مطبوعات و رسانه های محلی می توانند در رشد و توسعه فرهنگ عمومی و نیز در عرصه اطلاع رسانی با توجه به شرایط منطقه ای نقش بسزایی ایفا نموده و موجبات شکوفایی فرهنگی و توسعه آگاهی های اجتماعی و اقتصادی را فراهم نمایند، حمایت از آنها امری ضروری و اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

در پایان متن نامه استاندار کردستان خطاب به معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: خواهشمند است دستور فرمائید در برنامه حمایتی آن معاونت از حوزه مطبوعات و رسانه ها، توجعه ویژه ای به مطبوعات و رسانه های محلی خصوصا در استان کردستان مبذول نموده و نتیجه را اعلام فرمایند.

براساس آمار خانه مطبوعات استان کردستان هم اکنون حدود 120 خبرنگار عضو این خانه در خبرگزاری ها، روزنامه های سراسری و نشریات محلی در استان مشغول فعالیت هستند.

بر اساس آمار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استان کردستان دارای 35 نشریه دارای مجوز و 15 نشریه در حال انتشار است که به دلیل مشکلات مالی تنها چند نشریه هم اکنون فعال هستند.ک/3

7346/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.