یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۹

رهبر جریان صدر عراق از نوری مالکی خواست از نامزدی برای تصدی مجدد پست نخست وزیری این کشور کناره گیری کرده و نامزدی…

رهبر جریان صدر عراق از نوری مالکی خواست از نامزدی برای تصدی مجدد پست نخست وزیری این کشور کناره گیری کرده و نامزدی از ائتلاف دولت قانون را معرفی کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المسلة، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق تاکید کرد: با توجه به اوضاع کنونی عراق حل سیاسی بحران کشور می‌تواند به پایان دادن مشکلات مردم عراق و پایان دادن به جنگ کنونی کمک کند.

وی گفت: به رغم اینکه نوری مالکی، نخست وزیر عراق خود و ما را درگیر چالش‌های امنیتی و حتی بحران‌های سیاسی بزرگی کرده است و مهمتر از آن همکاری دستگاه قضایی عراق با وی در تبدیل بزرگترین فراکسیون به بزرگترین ائتلاف، به عقیده من باید مالکی از تلاش برای تصدی مجدد پست نخست وزیری کناره گیری و نامزدی از ائتلاف دولت قانون را معرفی کند.

صدر خاطرنشان کرد: مالکی خود اخیرا اظهار داشته که تنها در صورتی از پست نخست وزیری کناره گیری می‌کند که نامزدی از ائتلاف دولت قانون معرفی شود. به عقیده من نیز باید نامزدی از این ائتلاف را معرفی کرد چرا که بزرگترین فراکسیون است و اگر فردی شایسته انتخاب شود دری برای پایان یافتن مشکلات مردم عراق باز می‌شود.

وی اظهار داشت: اما من در چنین شرایطی بر احترام به ائتلاف اتحاد ملی و کارآمد و به حساب آوردن این ائتلاف در چارچوب قانونی و شرعی تاکید می‌کنم چرا که در غیر این صورت این ائتلاف بی‌محتوا خواهد بود و اگر طرفی بدون در نظر گرفتن طرف‌های دیگر خود را مالک ائتلاف اتحاد ملی بداند عاقبت خوبی نخواهد داشت اما مساله مهم نجات عراق و مردم این کشور از مشکلاتی است که علت آن سیاست‌های یکجانبه و به حاشیه راندن برخی افراد است.

رهبر جریان صدر عراق تصریح کرد: ما توصیه‌ها و پیشنهادات مرجعیت دینی عراق را که همواره منتظر اتخاذ اقدامات مناسبی از سوی سیاستمداران عراقی است، فراموش نمی‌کنیم برای همین باید به خاطر اهدافی والاتر از شخصیت‌ها یا فراکسیون‌ها، به روح ملی گرایی و برادری آراسته شویم. یعنی باید نامزدها را به افرادی تبدیل کنیم که در چنین شرایط سختی تاثیرگذار باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.