دوشنبه، ۲۰ مرداد ۹۹ - ۰۱:۴۷
درست کردن بستنی قهوه

در این مطلب از میهن پست آموزش درست کردن بستنی قهوه آن هم بدون استفاده از بستنی ساز را به شما کاربران عزیز…

در این مطلب از میهن پست آموزش درست کردن بستنی قهوه آن هم بدون استفاده از بستنی ساز را به شما کاربران عزیز ارائه خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه شوید.

بستنی خانگی در فصل تابستان خیلی مزه می دهد اما شاید خیلی ها با خودشان فکر کنند که وقتی بستنی ساز ندارند چطور می توانند همان بستنی های بازاری موجود در بستنی فروش ها را در خانه تهیه کنند. همین ابتدا خیالتان را راحت کنیم که برای تهیه بستنی خانگی نیازی به دستگاه بستنی ساز ندارید. شما فقط با استفاده از انواع شیرها ، شیرین کننده ها و مواد تازه می توانید بستنی خانگی درست کنید و از سلیقه شخصی خودتان لذت ببرد که متناسب با محدودیت های غذایی شما باشد.

در این مطلب طرز تهیه یک بستنی قهوه شیرین و خامه ای بدون نیاز به استفاده از دستگاه بستنی ساز را با عطر و طعم مدهوش کننده قهوه یاد می گیرید. بهترین قسمت این طرز تهیه این است که فقط به ۵ ماده نیاز دارد و مراحل آماده سازی بستنی بیش از ۱۰ دقیقه زمان نمی برد.

با اندازه گیری مواد تشکیل دهنده خود ، دستور العمل را آماده کنید. شما به یک دوم پیمانه قهوه دم کرده غلیظ احتیاج خواهید داشت که می توانید از قوری قهوه ساز صبح خود استفاده کنید. اگر قهوه دم کرده ندارید، می توانید از ۲ قاشق غذاخوری قهوه فوری خشک استفاده کنید.

درست کردن بستنی قهوه

درست کردن بستنی قهوه

چیزهایی که شما نیاز دارید

خامه پر چرب : ۲ پیمانه
شیر غلیظ شده شیرین : ۴۰۰ گرم
قهوه دم کرده قوی ، سرد شده : یک دوم پیمانه (یا ۲ قاشق غذاخوری قهوه فوری خشک)
قهوه (اختیاری) : ۲ قاشق غذا خوری
نمک دریا : یک چهارم قاشق چایخوری

نکته مهم: قهوه دم کرده در واقع قهوه آسیاب شده ای است که در قوری دم شده است. اگر یک قوری قهوه برای دم کردن قهوه دور و برتان نیست ، می توانید این مورد را کلا در دستور تهیه خود کنار بگذارید.

درست کردن بستنی قهوه

درست کردن بستنی قهوه

مرحله اول: مخلوط کردن مواد لازم

تمام مواد لازم برای تهیه بستنی قهوه در مخلوط کن بریزید. پایه بستنی را تا زمانی که خوب ترکیب شود مخلوط کنید.

درست کردن بستنی قهوه

درست کردن بستنی قهوه

مرحله دوم: قرار دادن داخل فریزر

پایه بستنی را به یک ظرف مناسب در فریزر ، مانند قالب های کیک، منتقل کنید. در صورت تمایل، می توانید قالب را با کاغذ پوستی بپوشانید.

درست کردن بستنی قهوه

مرحله سوم: پوشاندن و فریز کردن

ظرف را با درب یا کیسه پلاستیکی بپوشانید. بستنی در فریزر قرار دهید و به مدت ۵ تا ۶ ساعت منتظر بمانید تا یخ بزنید یا تا زمانی که بستنی جامد شود.

درست کردن بستنی قهوه

مرحله چهارم: آب شدن و سرو کردن

وقتی بستنی آماده سرو شد ، ظرف بستنی را از فریزر خارج کنید و ۵ تا ۸ دقیقه زمان دهید تا کمی ذوب شود. برای دستمالی کردن و سرو کردن بستنی از اسکوپ یا قاشق بستنی استفاده کنید.

درست کردن بستنی قهوه

نکات مهم:

برای یک دستور چربی کمتر ، بخشی از خامه پرچرب را با مقدار نصف نصف خامه کم چرب جایگزین کنید.

توجه: بستنی در این حالت به اندازه کافی سفت و خامه ای نخواهد شد.

برای تهیه یک دستور العمل تهیه بستنی بدون لبنیات ، خامه پرچرب را با شیر نارگیل کنسرو شده پر چرب جایگزین کنید و به جای شیر تغلیظ شده از خامه کنسرو نارگیل استفاده نمایید.

توجه: بستنی با این روش خیلی سفت تر خواهد شد. بنابراین ، استفاده از بستنی ساز به جای مخلوط کن توصیه می شود.

درست کردن بستنی قهوه

همچنین می توانید لبنیات را با ۲ پیمانه بادام هندی خیس خورده و یک پیمانه شیر نارگیل پرچرب جایگزین کنید. شما باید این مواد را به خوبی مخلوط کنید تا یک قوام کاملاً خامه ای داشته باشید.

اگر می خواهید یک دستور العمل تهیه بستنی بدون قند تصفیه شده داشته باشید باید شیر تغلیظ شده شیرین شده را با یک و نیم پیمانه خامه پرچرب دیگر (یا ۴۰۰ گرم کنسرو خامه نارگیل) جایگزین کرده و یک دوم پیمانه شیرین کننده مایع طبیعی مانند آگاوه یا شربت افرای خالص اضافه کنید.