شنبه، ۰۳ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۸

شبه گزارش خبرگزاری مهر، در ادامه درسگفتارهای بهاره موسسه مطالعات سیاسی ـ اقتصادی پرسش، درسگفتار سینمارکس: مارکسیسزم در مطالعات سینمایی با تدریس مازیار…

شبه گزارش خبرگزاری مهر، در ادامه درسگفتارهای بهاره موسسه مطالعات سیاسی ـ اقتصادی پرسش، درسگفتار سینمارکس: مارکسیسزم در مطالعات سینمایی با تدریس مازیار اسلامی، شنبه 3 خرداد ماه از ساعت 17-19 آغاز می شود.

طرح درس: مارکسیزم و سینما دست کم در یک چیز مشترک اند و آن علاقه هر دو به توده هاست. دستاوردهای اجتماعی، اقتصادی و سیاسی سینما در قرن 20 نشان دهنده علاقه و گرایش نظری و عملی مارکسیستها به سینماست. مجموعه درسگفتارهای مارکسیزم در مطالعات سینمایی آرا و نوشته های متفکران مارکسیست درباره سینما را بررسی می کند چه از طریق خوانش مستقیم نوشته های فیلسوفان مارکسیست در مورد سینما همچون فردریک جیمسون و چه از طریق تاثیری که متفکران مارکسیست بر روی نظریه فیلم گذاشته اند. متفکرانی همچون گرامشی، آلتوسر و یا مجادله مشهور برشت، آدورنو و بنیامین درباره زیبایی شناسی که تاثیر مهمی برمطالعات سینمایی گذاشته است.

همچنین درسگفتار بازخوانی “کاپیتال” اثر کارل مارکس/تولید ارزش اضافی نسبی و تقسیم کار با تدریس حسن مرتضوی، شنبه 3 خرداد ماه از ساعت 19-21 آغاز می شود.

علاقه مندان جهت ثبت نام و حضور در کلاسها می توانند با روابط عمومی مؤسسه پرسش با شماره 88658603 – 88658604 – 88658605 تماس حاصل کنند.

موسسه مطالعات سیاسی اقتصادی پرسش در  تهران، خیابان ولی عصر(عج)، ضلع شمالی پارک ساعی، خیابان ساعی1،  پلاک 7 واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.