سه شنبه، ۰۹ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۴۸

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: درصد اشغال تخت در استان، 65 درصد است. سیاوش بیرانوند در گفت‎وگو‌ با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: درصد اشغال تخت در استان، 65 درصد است.

سیاوش بیرانوند در گفت‎وگو‌ با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، بیان کرد: میزان تخت‎های فعال در بیمارستان‎ها و مراکز درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی لرستان 1600 تخت است.

وی با بیان اینکه در گذشته، 130 هزار بیمار در بیمارستان‎ها و مراکز درمانی وابسته به دانشگاه بستری شدند، اظهار کرد: در حال حاضر درصد اشغال تخت به طور متوسط در لرستان، 65 درصد است.

دکتر بیرانوند گفت: قرار بود که تا سال 93 میزان تخت‎های استان را به نورم کشوری نزدیک کنیم، اما متأسفانه چندین پروژه درمانی عقب افتاد و به این هدف از پیش تعیین شده نرسیدیم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی اضافه کرد: این پروژه‎ها شامل بیمارستان الیگودرز، اعصاب و روان، آیت‎الله بروجردی و فاز سوم شهید رحیمی بود که متأسفانه به دلیل مشکلات اعتباری و عدم پرداخت مطالبات از سوی سازمان‎های بیمه‎گر تکمیل نشدند.

وی با بیان اینکه از نظر تعداد تخت و نسبت بیمارپذیر در استان از نورم کشوری عقب نیستیم، تصریح کرد: به هر جهت در راستای افزایش تعداد تخت‎ها اعتبارات مورد نیاز باید تخصیص داده شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.