جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۲

دستورات  پزشکی که بواسطه  شرکتهای  بین المللی مثل  انجمن دیابت آمریکا، انجمن اروپایی  تحقیقات  دیابت و انجمن آمریکایی متخصصان غدد بالینی  بیان می…

diabetes1  درمان استاندارد دیابت چه فوایدی دارد

دستورات  پزشکی که بواسطه  شرکتهای  بین المللی مثل  انجمن دیابت آمریکا، انجمن اروپایی  تحقیقات  دیابت و انجمن آمریکایی متخصصان غدد بالینی  بیان می شود برای   کنترل بهتر بیماری براساس وضعیت  جسمی هر بیمار تدوین شده است.

به گفته ی دکتر Limones  محقق مرکز تحقیقات بالینی مکزیک: در تمام این دستورالعمل ها به بیمار توصیه می گردد از زمان تشخیص دیابت به کنترل این بیماری از طریق رژیم غذایی همراه با ورزش و مصرف متفورمین اقدام کنند این یک نسخه ی استاندارد در همه ی دستورالعمل های ملی و بین المللی است.

متفورمین به کاهش وزن بیماران، بهبود تأثیرات بیولوژیکی انسولین تجویز شده، کاهش خطرات بیماریهای قلبی عروقی و پوکی استخوان کمک می کند علاوه بر این دارو ارزان ترین داروی موجود در بازار برای بیماران دیابتی است.

به عنوان گزینه ی دوم درمانی در دستورالعمل های پزشکی توصیه شده است که اگر متفورمین به تنهایی برای کنترل بیماری کفایت نکرد ترکیبی از این دارو به عنوان داروی پایه با داروی دیگر تجویز گردد.

 یکی از فواید استفاده از متفورمین قابلیت درمان ترکیبی آن با سایر داروها نظیر GLP-1  یا انسولین است که موجب تقویت درمان و به حداقل رساندن عوارض جانبی می گردد.

دکترLimones  می افزاید: اگر چه انواع گوناگونی از متفورمین در بازار وجود دارد اما همه ی انواع آن بروی بیماران تأثیر یکسانی ندارد بنابراین بیمار باید تحت نظارت پزشک این دارو را استفاده کرده و نتایج آن توسط پزشک در دراز مدت بررسی گردد.

انواع آهسته رهش متفورمین می تواند به کاهش عوارض جانبی این دارو در بیماران کمک کند.

دستورالعمل های پزشکی باید با تمرکز بر خصوصیت هر بیمار، سن بیمار، شرایط خانوادگی، وجود شبکه ی حمایتی از بیماران یا سایر بیماریهایی که فرد به آن مبتلا می باشد، دنبال شود و متخصصین غدد باید بهترین شکل درمان را با توجه به موارد فوق الذکر انتخاب کنند.

در بیمارانی که به فشار خون بالا، اضافه وزن، آسیب های قلبی و عروقی مبتلا هستند، دستیابی به یک درمان مناسب کار دشوارتری است و بیماران برای رسیدن به اهداف کنترل بیماری خود باید تلاش بیشتری کنند.

منبع-http://diabetestma.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.