سه شنبه، ۱۶ بهمن ۹۷ - ۰۷:۳۳
درمان خانگی افتادگی پلک

درمان افتادگی پلک با راهکارهایی ساده و کارآمد در حالی امکان پذیر است است که افتادگی پلک ها از آنچه به نظر می…

درمان افتادگی پلک با راهکارهایی ساده و کارآمد در حالی امکان پذیر است است که افتادگی پلک ها از آنچه به نظر می رسد کمی جدی تر است. این مساله نه تنها باعث می شود پیرتر به نظر برسیم، بلکه ممکن است منجر به بیماری های چشمی و آسیب به بینایی ما شود. برای جلوگیری از آسیب های چشمی ناشی از افتادگی پلک ها می توانید این روش های بسیار ساده را به طور روزانه در خانه انجام دهید.

خواب مناسب : یکی از راهکارهای درمان افتادگی پلک خواب مناسب است. نداشتن خواب کافی منجر به اضطراب و خستگی چشم ها می شود. برای جلوگیری از این مسأله، زودتر به رختخواب بروید و تا اندازه ای که برای رفع خستگی و استراحت کامل نیاز دارید بخوابید.

درمان افتادگی پلک

انجام تمرین : این تمرین را برای تقویت پلک ها انجام دهید: چشم هایتان را ببندید و انگشتان اشاره ی خود را در وسط پلک ها بگذارید. آرنج خود را بالا ببرید. تا پنج بشمارید و با هر شماره پلک هایتان را به آرامی فشار دهید. وقتی به عدد پنج رسیدید، سعی کنید چشم هایتان را با فشاری که کماکان به آن وارد می کنید باز کنید. این تمرین را ده بار تکرار کنید.

درمان افتادگی پلک

خیار : یکی از راهکارهای خانگی درمان افتادگی پلک استفاده از خیار است . استفاده از خواص درمانی خیار برای درمان افتادگی پلک شیوه ی شناخته شده ای است و حقیقتا تأثیر گذار است. خیار سرشار از کافئیک اسید و آسکوربیک اسید است؛ عناصری که التهاب را کاهش می دهد و پوست را سفت می کند. دو تکه ی بریده شده خیار را روی چشم هایتان قرار دهید، 15 تا 20 دقیقه صبر کنید، تکه های خیار را بردارید و از پوست شاداب و درخشان تان لذت ببرید.

درمان افتادگی پلک

انگور : انگور حاوی عناصری است که از فرآیند پیری سلول ها جلوگیری می کند یا سرعت آن را کاهش می دهد. پس از این ماده ی غذایی سودمند غافل نشوید و آن را در رژیم غذایی روزانه ی خود قرار دهید تا جوان تر به نظر برسید.

درمان افتادگی پلک

استفاده از یخ : استفاده از یخ عروق خونی را منقبض می کند و افتادگی پلک ها را کاهش می دهد. تنها لازم است چند قطعه یخ را روی پلک ها قرار دهید و در مدتی کوتاه نتیجه ی آن را خواهید دید.

درمان افتادگی پلک

سفیده ی تخم مرغ : سفیده ی تخم مرغ پوست را سفت می کند. ابتدا مطمئن شوید پوست پلک ها تمیز و خشک است، سپس مقدار کمی سفیده ی تخم مرغ را روی پلک ها بمالید و تا خشک شدن آن صبر کنید. بعد از آن پوست تان را با آب سرد بشویید. خیلی زود متوجه تأثیرات آن خواهید شد.

درمان افتادگی پلک

استفاده از چای کیسه ای بابونه : استفاده از خواص درمانی گیاه بابونه برای درمان افتادگی پلک هم شیوه رایجی است که خیلی ها از آن استفاده می کنند. گیاه بابونه دارای خواص ضد التهابی است که به درمان افتادگی پلک ها کمک می کند.

درمان افتادگی پلک

بعد از آنکه دو چای کیسه ای بابونه را در آب جوش قرار دادید، اجازه دهید تا خنک شوند و سپس آن ها را به مدت 15 تا 20 دقیقه روی چشم هایتان بگذارید. اگر چای های کیسه ای را قبل از گذاشتن روی چشم ها در فریزر بگذارید، تأثیر خنک کنندگی آن هم بسیار مطلوب خواهد بود.

[highlight]منبع[/highlight]   brightside

یک دیدگاه برای “درمان افتادگی پلک با راهکارهایی ساده و کارآمد در خانه + عکس”

  1. السا گفت:

    خیلی خوبه این راه حل ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.