درمان افسردگی
پاک کردن خاطرات بد با لیزر و درمان افسردگی

درمان افسردگی با پاک کردن خاطرات بد انسان با لیزر ؟

پاک کردن خاطرات بد انسان با لیزر جدیدترین دستاورد محققان است که بتوانند به وسیله آن در درمان افسردگی به افراد کمک کنند چرا که محققان ژاپنی دانشگاه تویاما روشی را برای دستکاری نورون های مغز موش ها یافته اند و آن ها این روش را برای از بین بردن جرقه برخی خاطرات بد در موش ها به کار برده که در واقع موفقیت آمیز بوده است . با این حال دانشمندان به زودی می توانند خاطرات بد هر فردی را به کمک لیزر پاک کنند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

درمان افسردگی با پاک کردن خاطرات بد انسان با لیزر روش جدیدی است که اگر با آزمایش آن بر روی انسان موفقیت آمیز باشد ، انقلابی را در حوزه پزشکی ایجاد خواهد کرد. این یافته ها به ایجاد روش های جدیدی برای از بین بردن اضطراب بعد از سانحه منجر می شود. در همین راستا محققان احتمال  مرتبط کردن دو خاطره و سپس جدا کردن آن را بررسی کردند. به همین دلیل به موش ها آموزش داده شد تا دو خاطره ترسناک جداگانه را در ذهن خود داشته باشند.

درمان افسردگی با پاک کردن خاطرات بد با لیزر

درمان افسردگی با پاک کردن خاطرات بد با لیزر این گونه رقم خورد که در ابتدا پروفسور کائور اینوکچی دانشگاه تویاما ارتباط میان درد و طعم های مختلف را به موش ها آموزش داد. سپس هر بار که موش ها بطری حاوی محلول ساخارین را لیس زدند به آن ها محلول کلورید لیتیوم تزریق شد و در ادامه نیز برای ایجاد خاطره ترسناک دوم به موش ها آموزش داده شد تا صوت را با شوک الکتریکی مرتبط کنند و هر زمان آن را شنیدند در جای خود بمانند. سپس این دو خاطره به یکدیگر مرتبط شدند. یعنی هر زمان موش ها از محلول ساکارین خوردند، محققان یک صوت خاص را منتشر کردند و به همین دلیل آن ها در جای خود میخکوب شدند. به تدریج  هر زمان موش ها  از محلول شیرین می خوردند در جای خود میخکوب می شدند.

در ادامه این آزمایش سپس گروه با استفاده از  روشی به نام اپتوژنتیک سعی کردند خاطرات را جدا کنند. در روش اپتو ژنتیک از نور برای هدف گیری و تغییر نوترون های خاصی استفاده می شود که هنگام ثبت این خاطرات فعال بوده اند. به این ترتیب ارتباط میان دو خاطره از بین رفت.

جالب آنکه این روش کارساز بود و پس از به کار بردن آن ، موش ها دیگر بعد از خوردن محلول ساخارین درجای خود میخکوب نشدند. و در این میان نیز اینوکوچی معتقد است سرانجام  در آینده روشی مشابه به مردم کمک می کند تا خاطرات بد را از ذهن خود پاک کنند که این رویداد مهم می تواند در درمان افسردگی به مردم کمک کند.

منبع  dailymail

6 دیدگاه

  1. اصلا امکان نداره

  2. اونطوری باید کل دندگسی طرفو پاک کرد

  3. موشای بدیخت

  4. فکر نمیکنم نتیجه ای داشته باشه

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*