پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۲

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی معتقد است:‌ درمان معتادان زن از درمان اعتیاد آقایان سخت‌تر است و نیاز به…

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی معتقد است:‌ درمان معتادان زن از درمان اعتیاد آقایان سخت‌تر است و نیاز به کار کارشناسی بیشتری است.

به گزارش ایسنا، سرهنگ ماشاءالله صادقی، درهمایش خودمراقبتی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، اظهار کرد: هزاران داوطلب درمان اجباری داریم اما متاسفانه اعتبار کافی برای تخصیص آن نداریم.

وی با بیان اینکه پیام جهانی امسال برای هفته مبارزه با مواد مخدر «سوءمصرف مواد قابل پیشگیری و اختلالات ناشی از آن درمان‌پذیر است» اظهار کرد: این هفته بهانه خوبی است برای اینکه مردم توجه بیشتری به اقدامات پیشگیرانه داشته باشند؛ دو گروه بر این باور هستند که اعتیاد درمان‌پذیر نیست و من به شدت با این موضوع مخالف و معتقد هستم که هزاران نفر حتی خود داوطلب درمان اجباری هستند و روزانه 20 نفر با چنین شرایطی به اتاق بنده مراجعه می‌کنند.

صادقی گفت: خوشبختانه با تلاش‌های بیشتری که برای پیشگیری و درمان در استان داشتیم، اکنون شاهد این هستیم که خراسان رضوی تنها 150 هزار نفر معتاد دارد که از این تعداد 4712 معتاد کارتن‌خواب و بی‌خانمان جمع‌آوری شده‌اند.

رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مواد مخدر ادامه داد: تاکنون 2500 نفر از تعداد نام برده به زندگی سالم خود برگشته‌اند که 512 نفر از معتادان، معتاد زن بوده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.