دوشنبه، ۰۸ دی ۹۳ - ۰۷:۵۴

به گزارش میهن پست – نیلسون كوره آ جونیور دروازه‌بان 36 ساله برزیلی حالا یكی از محبوب‌ترین فوتبالیست‌هایی است كه در ایران بازی…

به گزارش میهن پست – نیلسون كوره آ جونیور دروازه‌بان 36 ساله برزیلی حالا یكی از محبوب‌ترین فوتبالیست‌هایی است كه در ایران بازی می‌كند. كافی است او را در یك جای عمومی ببینید تا میزان محبوبیتش را متوجه شوید. دلیل آن جدا از عملكرد خوبی كه در دروازه پرسپولیس دارد، به اخلاق خوب و صبر و حوصله‌ای كه در برخورد با هواداران دارد هم بر می‌گردد. این دروازه‌بان برزیلی در یك ظهر پاییزی میزبان ما بود تا در كنار همسرش (ژیلوانا) و دختر بانمكش (لتیسیا) كه چندی دیگر وارد پنج سالگی می‌شود گپ و گفتی خانوادگی را داشته باشیم.

از زندگی در تهران لذت می‌برم
زندگی خوب و بدون مشكلی در تهران دارم. با خانواده‌ام لذت می‌برم. تهران شهر بسیار زیبا و قشنگی است با فرهنگ بالا و تمدن كهن. من دو سال است كه در تهران هستم و لذت می‌برم. در این دو سال با پرسپولیس به شهرهای مختلفی رفته‌ام. اصفهان، شیراز و… این دو شهر را خیلی دوست دارم. امیدوارم یك روز با خانواده‌ام بتوانم به دیدن این شهرها بروم. من برای بازی به اصفهان و شیراز رفتم و زیاد فرصت پیدا نكردم تا از جاهای زیبا دیدن كنم.

 نیلسون كوره آ جونیور دروازه‌بان 36 ساله برزیلی پرسپولیس

نیلسون كوره آ جونیور دروازه‌بان 36 ساله برزیلی پرسپولیس

پیش از اینكه به ایران بیایم دوستانم می‌گفتند دیوانه هستی جایی را كه نمی‌شناسی برای بازی انتخاب كردی. من هیچ‌وقت پیش از این ایران را ندیده بودم اما الان می‌فهمم كه همه چیز اینجا خوب است. می‌گفتم مطمئن باشید تصور شما اشتباه است و الان به آنها پیغام داده‌ام كه من و خانواده‌ام اینجا در امن و امان و آرامش هستیم.

ایران شبیه برزیل است
مردم در برزیل تصور خوبی درمورد ایران ندارند. اما مردم اینجا فوتبال، موسیقی و هنر را دوست دارند. ایران كشوری شبیه برزیل است.  من در برزیل به‌دنیا آمدم و شما در ایران. قوانین ما برای شما عجیب است و قوانین شما هم برای ما عجیب است. هركس قواعد خودش را دارد. من الان در ایران هستم و به قوانین این كشور احترام می‌گذارم؛ كما اینكه شما هم به هر كشوری بروید  به قوانین آن احترام می‌گذارید.

خانواده در ایران و برزیل تفاوت چندانی ندارد. در همه‌جا پدر، مادر، فرزند، خواهر و برادر هست و خانواده در همه جا همین‌طور است. شاید در برخی جزئیات تفاوت‌هایی باشد اما كانون خانواده با گرمای ارتباط زن و شوهر است و فرزند گرمای آن را بیشتر می‌كند حالا خواه در ایران باشد یا برزیل.

 نیلسون كوره آ جونیور دروازه‌بان 36 ساله برزیلی پرسپولیس

نیلسون كوره آ جونیور دروازه‌بان 36 ساله برزیلی پرسپولیس

ترافیك تهران مثل سائوپائولو است
ما در اوقات فراغت شام و ناهار به رستوران می‌رویم. رانندگی می‌كنم. تهران ترافیك خیلی سنگینی دارد. این شهر مرا یاد سائوپائولو می‌اندازد. اگر بخواهم به یك مركز خرید بروم پیاده 10دقیقه راه است اما با ماشین همین مسیر را یك ساعته طی می‌كنم.  بین غذاهای ایرانی كتلت و جوجه‌كباب را خیلی دوست دارم.

همسرم آشپز بسیار خوبی است اما هنوز غذاهای ایرانی را یاد نگرفته است و این دو غذا را هم بلد نیست.  مردم ایران به پوشش و مد خیلی اهمیت می‌دهند. همه برندهای مطرح دنیا را می‌توانید در ایران ببینید. این نشان می‌دهد كه آنها همگام با تمام دنیا حركت می‌كنند.

دخترم دوستان زیادی پیدا كرده است
دخترم لتیسیا شرایط خوبی در ایران دارد. در مهدكودك بین‌المللی او را ثبت‌نام كردم و دوستان خوبی دارد. قبلا می‌توانست فارسی یاد بگیرد اما الان در مهدكودك بین‌المللی امكان فارسی یاد گرفتن را ندارد. برای لتیسیا فرقی نمی‌كند در ایران باشد یا برزیل. او هر دوی این كشورها را دوست دارد و هرچه من و مادرش بگوییم، قبول می‌كند.

خانواده خودم و همسرم علاقه زیادی دارند به ایران بیایند و كشور شما را از نزدیك ببینند و به تماشای جاهای دیدنی آن بروند، اما  چون مشغله كاری‌شان زیاد است، فرصت نمی‌كنند به ایران سفر كنند.

 نیلسون كوره آ جونیور دروازه‌بان 36 ساله برزیلی پرسپولیس

نیلسون كوره آ جونیور دروازه‌بان 36 ساله برزیلی پرسپولیس

در ایران لباس و ماشین گران است و غذا ارزان
در ایران غذا نسبت به اروپا ارزان است اما لباس و ماشین گران‌تر است. من و همسرم 7سال در پرتغال بودیم و هرگاه دو نفری به رستوران می‌رفتیم گران‌تر از الان كه در ایران هستیم، می‌شد اما ایران نسبت به برزیل گران‌تر است.  رفت‌وآمد خانوادگی با بازیكنان پرسپولیس ندارم اما گاهی خانوادگی جمع می‌شویم و رستوران می‌رویم.

بین بازیكنان خارجی با مایكل اومانا مدافع كاستاریكایی پرسپولیس و پادوانی مدافع برزیلی نفت ارتباط نزدیكی دارم.  نمی‌شود فوتبال ایران و برزیل را با هم مقایسه كرد. ایران باتوجه به قدرتش بهتر از برزیل نسبت به سابقه قهرمانی‌هایش در جام‌جهانی نتیجه گرفت.

فكر نمی‌كردم این‌قدر مرا دوست داشته باشند
وقتی به ایران آمدم و می‌خواستم در پرسپولیس بازی كنم، دوست داشتم بهترین باشم اما هیچ‌وقت تصور نمی‌كردم هواداران این‌قدر مرا دوست داشته باشند. این محبوبیت قدم به قدم اتفاق افتاد. خدا را شكر می‌كنم كه مردم به من احترام می‌گذارند و این لطف خدا بود. امیدوارم هروقت به میدان می‌روم بهترین بازی را انجام دهم تا هواداران از من راضی باشند.

هر فوتبالیستی یك روز خداحافظی می‌كند و من هم روزی بازی را كنار می‌گذارم. نمی‌دانم آن زمان كی خواهد بود اما فعلا كه قصد بازی دارم. امیدوارم خدا زمان و توان بیشتری به من بدهد تا به بازی‌ام در ایران ادامه بدهم و شاید در پرسپولیس فوتبالم را تمام كنم. من كارم را دوست داشته و اینجا هم احساس خوبی دارم.

 نیلسون كوره آ جونیور دروازه‌بان 36 ساله برزیلی پرسپولیس

نیلسون كوره آ جونیور دروازه‌بان 36 ساله برزیلی پرسپولیس

به مربیگری علاقه دارم و بعد از بازی به آن فكر می‌كنم. دوست دارم یك تیم دست خودم باشد و برای موفقیت آن بجنگم. معلوم نیست این تیم در ایران باشد یا اروپا یا برزیل اما دوست دارم روزی سرمربی پرسپولیس شوم.

موسیقی ایرانی گوش می‌کنم
گاهی موسیقی ایرانی را گوش می‌كنم چون هم ریتم خوبی دارد هم برای تقویت زبان فارسی‌ام مناسب است. یك‌بار هم به سینما رفتم و فیلمی ایرانی را دیدم بدون زیرنویس. فهمیدم آخر فیلم چه شد اما جزئیات را متوجه نشدم. این كارها را می‌كنم برای اینكه زبانم تقویت شود.

گفت‌وگو با ژیلوانا همسر نیلسون

ژیلوانا همسر نیلسون هم مثل خود او مهربان و خوش‌برخورد است. او كه حین مصاحبه گاهی به نیلسون كمك می‌كرد در میانه‌های مصاحبه از علاقه‌اش به خبرنگاری گفت و اینكه حاضر است با مجله زندگی ایده‌آل همكاری كند. البته به شوخی هم گفت به شرطی كه دستمزد خوبی بگیرد. در این گفت‌وگو او از شرایط زندگی در تهران می‌گوید:

ایرانی‌ها خوش‌قلب هستند
مردم در خارج از ایران درمورد زنان و مردان ایرانی تفكر متفاوتی دارند و این ایده آنها كاملا اشتباه است. در این دو سال كه من در ایران هستم مردم اینجا را سالم، دوست‌داشتنی و مهربان دیدم و هیچ‌گاه فكر نمی‌كردم چنین شخصیت بالایی داشته باشند. اینجا همه چیز فراهم است و یك زندگی خوب و بدون دردسر داریم.

 نیلسون كوره آ جونیور دروازه‌بان 36 ساله برزیلی پرسپولیس

نیلسون كوره آ جونیور دروازه‌بان 36 ساله برزیلی پرسپولیس

یكسری دوست ایرانی دارم. بعضی آنها مشغول كار هستند و زندگی عادی خودشان را دارند. ایرانی‌ها مردم خوش‌صحبتی هستند. خانواده‌دوست هستند و قلب پاكی دارند. من با دوستانم اوقات خوبی دارم و درمورد مسائل مختلف با هم صحبت می‌كنیم.

چهره ایرونی‌ها و برخی قوانین مثل حجاب ایرانی‌ها با مردم برزیل متفاوت است. مردم ایران شبیه تمام دنیا هستند. لباس رسمی زنان برزیلی با لباس رسمی زنان ایرانی متفاوت است، اما من مشكلی با شرایط و قوانین زندگی در ایران ندارم و به آن احترام می‌گذارم. زنان ایرانی بسیار شیك و خوش‌پوش هستند و این برای من جالب است.

پخت غذاهای ایرانی دشوار است
غذاهای ایرانی را دوست دارم. از كتلت، كوكو سبزی و كباب خیلی خوشم می‌آید اما درست كردن غذاهای ایرانی دشوار است. یكسری غذای ساده بلدم بپزم اما تلاش می‌كنم در مدتی كه در ایران هستم غذای ایرانی هم یاد بگیرم.

من زیاد مثل همسرم در اجتماع نیستم و بیشتر اوقات را در خانه سپری می‌كنم. بیشتر ارتباطاتم با زبان انگلیسی است اما خیلی دوست دارم زبان فارسی را هم یاد بگیرم. همسر یك فوتبالیست بودن چندان هم راحت نیست و مشكلات خودش را دارد. اینكه شهر یا حتی كشور محل زندگی‌مان هر چند وقت یك‌بار عوض می‌شود با همه این احوال من چون در كنار همسرم هستم خوشحالم و هرجا كه با او باشم راحت هستم.

منبع:مجله زندگی ایده آل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *