جمعه، ۲۴ مرداد ۹۳ - ۱۱:۰۲

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان و امام جمعه‌ی زنجان گفت: درگیری مذاهب اسلامی، فرصتی برای نفس کشیدن دشمنان فراهم می‌کند، از این‌رو مسلمانان باید…

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان و امام جمعه‌ی زنجان گفت: درگیری مذاهب اسلامی، فرصتی برای نفس کشیدن دشمنان فراهم می‌کند، از این‌رو مسلمانان باید با هوشیاری از زمینه‌های ایجاد اختلاف پرهیز کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی زنجان، حجت‌الاسلام و المسلمین «علی خاتمی» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه‌ی زنجان، اظهار کرد: از زمان پیدایش آدمی تاکنون و در جوامع مختلف نسبت به ازدواج دیدگاه‌های مختلفی وجود داشته که در دین مبین اسلام علاوه‌بر در نظر گرفتن همه‌ی مولفه‌های دخیل در ازدواج اعم از ارضای غریزه و حفظ و تداوم نسل، با دید مقدس به آن نگاه شده است.

وی افزود: علاوه‌بر تأکید ائمه در روایات متعدد، خدای متعال در قرآن نیز با اشاره به این امر، زن و مرد را مایه‌ی سکون و آرامش یکدیگر عنوان کرده که جز با ازدواج محقق نمی‌شود.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به مناسبت‌های هفته‌ی پیش‌رو، تصریح کرد: 26 مرداد، یادآور بازگشت پیروزمندانه‌ی اسرا به میهن اسلامی است که به اذعان خود افسران عالی‌رتبه‌ی رژیم بعثی، با وجود اعمال شکنجه‌ها و زندگی در شرایط سخت و دشوار که به شهادت عده‌ای و یا از دست دادن اعضای بدن عده‌ای دیگر منجر شد، اما با این حال کرامت انسانی و اسلامی خود را حفظ کرده و در برابر کفر و ظلم سر تعظیم فرود نیاوردند.

وی افزود: 26 مرداد سال 1358 سال‌روز شهادت شهید دکتر مصطفی چمران است که با رشادت‌های خود در بسیاری مواقع توطئه‌های دشمن را نقش برآب کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین خاتمی با بیان اینکه آمریکا، طی سالیان عمر خود در سرنگونی 40 دولت مستقل نقش داشته است، یادآور شد: 28 مرداد سال 1332 سال‌روز کودتای انگلیسی آمریکایی است که دولت مصدق را سرنگون کرده و شاه خائن 25 سال بر کشور حکومت کرد.

امام جمعه‌ی زنجان با اشاره به اینکه تشکیل ساواک از پیامدهای این کودتا بود، خاطرنشان کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، هر جا که عده‌ای حرکت ضدایرانی و اسلامی دارند، شاهد حمایت و دخالت آمریکا از آن هستیم که این امر هم‌چنان ادامه دارد.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان زنجان با تأکید بر اینکه دشمن به خوبی دریافته با توطئه‌های خود نمی‌تواند در میان مسلمانان نفوذ کند، یادآور شد: درگیری مذاهب اسلامی فرصتی برای نفس کشیدن دشمنان فراهم می‌کند، از این‌رو مسلمانان باید با هوشیاری در جهت اتحاد خود کوشیده و از این زمینه‌های اختلاف پرهیز کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *