سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۰

مسعود سهیلیان چشم‌پزشک در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، گفت: یکی از شایع‌ترین بیماری‌های چشمی مرتبط با آب استخر، بیماری…

مسعود سهیلیان چشم‌پزشک در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، گفت: یکی از شایع‌ترین بیماری‌های چشمی مرتبط با آب استخر، بیماری ورم بافت ملتحمه چشم است که به دو صورت آلرژیک و یا عفونی ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: در نوع التهاب ملتحمه عفونی، که منشأ ویروسی و باکتریایی و قارچی دارد، علائمی چون درد،‌ ورم پلک، قرمزی چشم و ترشحات چشمی وجود دارد و نکته مهم این است که این نوع عفونت‌ها در کودکان شایع‌تر است که با مراجعه به چشم‌پزشک و تجویز پمادهای خاص آنتی‌بیوتیکی می‌توان این مشکل را رفع کرد.

سهیلیان در ادامه گفت: در نوع التهاب ملتحمه آلرژیک،‌ افراد به مواردی که برای ضدعفونی و استریل کردن آب استفاده می‌شود، حساسیت پیدا می‌کنند و احساس خارش شدید در چشم به همراه عطسه زیاد، از علائم این نوع بیماری چشمی است که مراجعه به چشم پزشک و استفاده از قطره‌های ضد حساسیت و کورتون ضروری به نظر می‌رسد.

این چشم پزشک در پایان توصیه کرد: بهتر است افراد هنگام استفاده از آب استخرها از عینک‌های ویژه شنا، استفاده کنند تا کمتر به این مشکلات مبتلا شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *