جمعه، ۰۹ آبان ۹۳ - ۰۶:۰۷

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان زنجان، گفت: امر به معروف و نهی از منکر علاوه بر اهمیت…

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان زنجان، گفت: امر به معروف و نهی از منکر علاوه بر اهمیت دینی سلامت اجتماعی را به دنبال دارد و باید توجه کرد در راستای انجام این فریضه دینی به شخصیت فرد توصیه شونده توهین نشود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه زنجان، حجت‌الاسلام “سید یعقوب موسوی” در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه زنجان، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر دو وظیفه عظیم الهی است که تاکید بسیاری در قرآن و روایاتی از سوی پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) به ما رسیده است.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم بیش از 300 آیه بر انجام این فریضه تاکید دارد گفت: در وجوب امر به معروف و نهی از منکر تردیدی نیست ولی این مساله مهم، واجب کفایی است و افراد کارآزموده و آموزش دیده موظف هستند با جدیت در این حوزه وارد شوند.

موسوی تصریح کرد: قرآن کریم امت اسلام را بهترین امت عنوان کرده که یکی از دلایل این امر تا زمانی است که مسلمانان توجه ویژه‌ای به ادای امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان زنجان گفت: معروف چیزی است که با فطرت الهی انسان سازگاری داشته باشد و منکر اموری هستند که با فطرت خداجو سازگار نباشند و با توجه به اینکه ضرر بسیاری از منکرات دامن‌گیر جامعه می‌شود به لحاظ عقلی نیز انجام امر به معروف و نهی از منکر ضروری است.

موسوی خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) یکی از اهداف قیام خود را ادای این فریضه عنوان کرده است و همه افراد باید توجه داشته باشند در انجام این امر شخصیت فردی که مورد توصیه قرار می‌گیرد زیر سئوال نرود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *