دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۴

حسين عسگري در گفت‌وگو با فارس در مورد اشتباهات تأثيرگذار داوري در جام جهاني برزيل گفت: خوشبختانه اين مسابقات نشان داد که اشتباه…

حسين عسگري در گفت‌وگو با فارس در مورد اشتباهات تأثيرگذار داوري در جام جهاني برزيل گفت: خوشبختانه اين مسابقات نشان داد که اشتباه در داوري همواره وجود دارد و خواهد داشت. اکنون چکيده فوتبال دنيا و برترين‌هاي فوتبال در برزيل حاضر هستند، اما مي‌بينيد که با وجود همه امکانات باز هم در داوري‌ها شاهد اشتباهات تأثيرگذار هستيم و حتي از آن ساده‌تر، سرود يکي از تيم‌هاي ملي به اشتباه نواخته شده است چه برسد به گروه داوري که بايد با دقت قضاوت کنند.

وي ادامه داد: حدود 50 مسابقه برگزار شده است که حداقل در 10 بازي جام جهاني اشکالات و اشتباهات تأثيرگذار داوري را شاهد بوده‌ايم يعني به طور متوسط يک بيستم مسابقات دچار اشتباهات داوري بوده‌اند. در بازي مکزيک و کامرون همه ديدند که کمک داور دو گل سالم مکزيک را مردود اعلام کرد.

رئيس دپارتمان داوري تصريح کرد: تا زماني که قضاوت فوتبال توسط انسان انجام مي‌شود اشتباهات داوري هم وجود دارد و هيچ کس نمي‌تواند بگويد مثلا تا سال 2040 اشتباهات داوري صفر خواهد شد. اکنون شاهد آن هستيم که بازيکنان چندين ميليون دلاري در زمين اشتباه مي‌کنند.

عسگري با انتقاد از برخي کارشناسي‌ها در راديو و تلويزيون گفت: آنچه نگران‌کننده است اين که برخي کارشناسان و گزارشگران فرضيه‌هاي غلطي را ارائه مي‌کنند و براساس آن فرضيه غلط تحليل‌هايي را ارائه مي‌دهند که اين مسأله جالب نيست. من از راديو شنيدم که نسبت به انتخاب داور اروپايي براي بازي ايران و بوسني اعتراض کردند و فيفا را زير سؤال بردند آن هم در حالي که يک روز قبل از همين مسابقه عليرضا فغاني که خودش آسيايي است داور چهارم بازي کره جنوبي از آسيا بود، همين رويه را در ليگ برتر فوتبال خودمان شاهد هستيم و جو سنگيني برعليه برخي داوران به راه مي‌افتد و بر روي داور فشار و استرس ايجاد مي‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *