شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۶

حمید فرهادی روز شنبه به ایرنا گفت: در ساعت 18 و 55 دقیقه عصر جمعه یک تصادف در محور هراز رخ داد که…

حمید فرهادی روز شنبه به ایرنا گفت: در ساعت 18 و 55 دقیقه عصر جمعه یک تصادف در محور هراز رخ داد که بلافاصله یک تیم امداد شامل سه نجاتگر کادر و داوطلب و یک پزشک با یکدستگاه آمبولانس به سرعت از پایگاه امداد و نجات بین شهری آبعلی(یادمان شهید امدادگر حسین لالی) به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: در این حادثه یک دستگاه پراید با خودرو سمند برخورد کرده بود که پس از بررسی های اولیه مشخص شد در این حادثه دو تن از هموطنانمان کشته و شش نفر دیگر مصدوم شده اند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند عنوان کرد: خودرو پراید به سمت تهران و سمند به سمت شمال در حال حرکت بودند و بنابر گفته شاهدان صحنه هر دو خودرو به سمت چپ منحرف شده بودند.

وی افزود: شدت حادثه به قدری زیاد بود که قبل از رسیدن عوامل امداد و نجات دو جوانی که در پراید بودند بلافاصله جان خود را از دست دادند و از شش مصدوم دیگر حال دو تن از آنان وخیم گزارش شده است.

فرهادی گفت: تیم اعزامی بلافاصله عملیات خود را آغاز کرد و پس از خارج کردن مصدومان از داخل خودرو به بیرون به کمک عوامل فوریت های پزشکی آنان را به مرکز درمانی دماوند و رودهن انتقال دادند.

این مسوول همچنین از برخورد یک دستگاه پیکان و پژو 405 در جاده مشاء بعد از وروردی تونل جدید خبر داد و اظهارکرد: عصر دیروز همچنین عوامل امداد و نجات مستقر در پایگاه امداد و نجات بین شهری آبعلی از برخورد یک دستگاه پیکان و پژو 405 با خبر شدند.

وی ادامه داد: بلافاصه یک تیم امداد به منطقه اعزام و مشخص شد پیکان بر اثر بی احتیاطی از پشت با پژو برخورد کرده است.

حمید فرهادی گفت: تیم امداد و نجات بلافاصله به نجات مصدوم پرداختند و تنها مصدوم این حادثه که از ناحیه گردن و کمر دچار آسیب دیدگی شده بود به بیمارستان سوم شعبان دماوند منتقل شد.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان دماوند بار دیگر تاکید کرد: شهروندان در بروز حوادث این چنینی ضمن رعایت خونسردی با شماره تلفن 112 ندای امداد جمعیت هلال احمر تماس حاصل نمایند.

با توجه به تعطیلی مدارس و آغاز سفرهای تابستانی، محور هراز و فیروزکوه به دلیل افزایش تردد خودروهای سنگین و سبک نیازمند دقت بهتر و رعایت اصول ایمنی و قوانین رانندگی بیشتر است.

حفظ خونسردی و پرهیز از هر گونه شتاب در رانندگی توصیه اکید کارشناسان راهنمایی و رانندگی به مسافران، گردشگران و زائران در هنگام رانندگی به منظور سلامت خود و سایر مسافران است.

تهرام/8128/1457/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.