پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۱۵

با حضور معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه، دفتر صدور ویزا در فرودگاه بین‌المللی شهید اشرفی اصفهانی…

با حضور معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه، دفتر صدور ویزا در فرودگاه بین‌المللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه کرمانشاه، حسن قشقاوی معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان خارج از کشور وزیر امور خارجه در مراسم افتتاح دفتر صدور ویزا در فرودگاه بین‌المللی کرمانشاه که با حضور استاندار کرمانشاه و تعدادی از نمایندگان برگزار شد، گفت: با افتتاح این دفتر میهمانان خارجی می‌توانند بدون ویزا به کشور ما آمده و از این دفتر ویزا بگیرند و دیگر نیازی به مراجعه به سفارتخانه‌ها و سرکنسولی‌های ما در خارج از کشور ندارند.

وی افزود: در حال حاضر در وزارت امور خارجه در حال تهیه پیش‌نویس لایحه‌ای جهت تقدیم به هیئت دولت هستیم که در صورت تصویب کشور عراق از لیست 10 کشوری که در حال حاضر به آن‌ها ویزای فرودگاهی داده نمی‌شود خارج خواهد شد.

معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان خارج از کشور وزیر امور خارجه این اقدام را گام بسیار بلندی در راستای جذب توریسم دانست و گفت: هدف ما این است که توریست‌ها دغدغه سفر نداشته باشند.

به گفته قشقاوی دفتر صدور ویزا تنها در فرودگاه‌هایی قابلیت راه‌اندازی دارد که سرکنسولگری خارجی و فرودگاه بین‌المللی داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه سال گذشته دو میلیون نفر از زوار عراقی به کشور ما وارد شدند، گفت: این مسئله حاکی از پتانسیل‌های بالای کشور در تبادل زوار است و این مسئله از گذشته‌های دور به علت قرار گرفتن عتبات عالیات در کشور عراق در کشور ما پررنگ بوده و همواره این آمادگی از سوی مسئولان عالی رتبه ایرانی وجود دارد که این ورودها را تسهیل کنند.

وی در ادامه از کرمانشاه به عنوان نگین درخشانی در غرب کشور یاد کرد که به علت برخورداری از پتانسیل‌های عظیم کشاورزی و صنعتی می‌تواند نقش پررنگی در کشور داشته باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.