سه شنبه، ۱۱ شهریور ۹۳ - ۰۳:۵۸

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: علی بن موسی الرضا(ع) به عنوان نشان بزرگ معنوی ایران به این سرزمین پهناور عظمت و…

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: علی بن موسی الرضا(ع) به عنوان نشان بزرگ معنوی ایران به این سرزمین پهناور عظمت و افتخار بخشیده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، طاهر شریفی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل در مراسم اختتامیه نهمین جشنواره مدیحه سرایی رضوی گفت: دوازدهمین سال آغاز جشنواره امام رضا(ع) در حالیست که فتنه‌های مذهبی و قومی در جهان اسلام بالا گرفته و باعث نگرانی مسلمانان جهان شده است ولی ایران اسلامی به برکت امام رضا (ع) و نیز در سایه تمسک به ولایت از این فتنه‌ها مصون مانده است.

وی با اشاره به اینکه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به عنوان نشان بزرگ معنوی ایران به این سرزمین پهناور عظمت و افتخار بخشیده است، خاطرنشان کرد: امام رضا(ع) نه فقط در ایران بلکه در کشورهای دور و نزدیک جهان در میان مسلمانان علاقه مندان فراوانی دارد به گونه‌ای که بسیاری از خانواده‌ها در آن ممالک نام خانوادگی رضوی را برای خود انتخاب کرده‌اند که این موضوع از عشق فراوانشان به این امام همام حکایت دارد.

وی بیان کرد: شاید باور این موضوع اندکی سخت باشد که در شبه قاره هند بیش از یکصد میلیون نفر دارای نام خانوادگی رضوی هستند و به داشتن این نام و نیز امام بزرگواری مانند حضرت رضا(ع) افتخار می کنند.

وی گفت: سراسر ایران زمین، خانه و کاشانه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است و ما مردم ایران نیز به این موهبت بزرگ مباهات می کنیم.

وی اضافه کرد: عشق و علاقه به امام رضا(ع) در میان مردم ایران به اندازه‌ای است که بسیاری از ثروتمندان هنگام فرا رسیدن وقت لبیک گویی به دعوت حق، اموال خودشان را در راه گسترش فرهنگ آن امام بزرگوار وقف می کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما به عنوان خدمتگزاران این مردم افتخار می‌کنیم که خادم خادمان هشتمین ستاره تابناک آسمان امامت و ولایت هستیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *