جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۳۵

علاوه بر انتخاب نوع زندگی، می‌توان مراقبتهایی را در خانه و در محل کار مراعات نمود و طرز قرار گرفتن در معرض دیگر…

1172

علاوه بر انتخاب نوع زندگی، می‌توان مراقبتهایی را در خانه و در محل کار مراعات نمود و طرز قرار گرفتن در معرض دیگر مواد خطرناک را کم کرد.. بعضی از توصیه‌هایی که می‌توان برای کاهش دادن ریسک ابتلا به سرطان از آنها اطلاعت کرد به شرح زیر است:

 • مشخص شده است حرفه‌هایی خاص با بالا بودن خطر سرطان ارتباط دارند. برخی از این مشاغل شامل کشاورزی، سم­پاشی، نقاشی، مبل‌سازی، کار در صنایع آهن، فولاد، زغال سنگ، و لاستیک، و کار تولید یا تعمیر پوتین و کفش است.
 • از تماس با آفت‌کش‌ها پرهیز کنید. قرار گرفتن در معرض آفت‌کش‌ها عمدتاً از طریق پوست صورت می‌گیرد.در صورت تماس، باید به سرعت بدن را شست‌وشو داد.
 • به هنگام کار با حلال‌ها، باید مطمئن شوید که اتاق کاملاً تهویه می‌شود. در صورت امکان در بیرون از منزل کار کنید یا پنجره‌ها را باز کنید.
 • از برخورد غیرضروری با اشعه ایکس تا حد امکان پرهیز کنید.
 • اگر در محیطی کار می‌کنید که در آن در معرض تراکم بالایی از ذرات ریز، الیاف، و گرد و غبار قرار دارید، ماسک محافظ مناسب را روی بینی و دهان خود قرار دهید و مطمئن شوید ماسک به طرز صحیح روی صورت شما قرار گرفته است و مانع از دید شما نمی‌شود.
 • به هنگام سر و کار داشتن با مواد شیمیایی در منزل یا محل کار، از روش‌های صحیح انجام کار استفاده کنید. از تجهیزات مناسب محافظت‌کننده از پرسنل استفاده نمایید، تجهیزات محافظت‌کننده را در وضعیت خوب نگهداری کنید، ریزش‌ها را بلافاصله تمیز کنید، تا حد ممکن سطوح کاری را عاری از گرد و غبار و مواد شیمیایی نگهدارید، و از روش‌های تمیز کردن تر(مرطوب) استفاده نمایید تا گرد و غبار ایجاد نشود.
 • در محل کار خود درباره ورقه‌های حاوی داده‌های مربوط به ایمنی مواد (Material Safety Data Sheets یا MSDSS) پرس و جو کنید. این ورقه‌های MSDSS اسنادی هستند که تولیدکنندگان فرآورده‌های شیمیایی ملزم می‌باشند برای تمام فرآورده‌هایی تهیه نمایند که در آنها مواد خطرناک وجود دارد. در ورقه MSDSS، درباره سمیت مواد، اینکه آیا این مواد سرطان‌زا به حساب می‌آیند، سطوح توصیه شده قرار گرفتن در معرض اجزای تشکیل‌دهنده فرآورده، و در مورد احتیاطات مناسب که باید رعایت شود یا تجهیزات شخصی محافظت‌کننده مناسبی که بر تن داشتن آنها توصیه شده است، اطلاعاتی ارائه می‌شود. کارفرمایان ملزم هستند MSDSSها را در دسترس کارگران قرار دهند و درباره اطلاعات موجود در این ورقه‌ها کارکنان خود را مطلع کنند/ آموزش دهند.
 • مطمئن شوید کارفرمای شما کنترل‌های مهندسی مناسب مانند تهویه محلی دود اگزوز را نصب کرده است.
 • منبع-http://iranpink.com

نوشته های مرتبط :

 1. آب بخورید تا دچار سرطان مثانه نشوید
 2. خانمهای باردار زیاد تحرک داشته باشید تا دچار کمر درد حاملگی نشوید
 3. اگر میخواهید دچار بیماری قلبی نشوید ماهی بخورید
 4. آب سیب بنوشید تا دچار سکته قلبی نشوید
 5. اگر میخواهید از سرطان سینه آگاه باشید بخوانید
 6. از کجا بدانیم دچار سرطان پروستات شده ایم
 7. درمان سرطان پوست، مری و ریه با نور
 8. در زمان کار از تغذیه غافل نشوید
 9. اگر می خواهید چاق نشوید از این ساندویچ ها دوری کنید
 10. گیاهان خانگی و جلوگیری از سرطان
 11. نانودارويي براي سرطان مغز
 12. چکار کنیم که دچار آکنه نشویم
 13. از کجا بدانیم دچار یبوست شده ایم
 14. گرما زدگی در کمین شماست مراقب باشید
 15. اگر می خواهید رژیم غذایی مناسب داشته باشید بخوانید
 16. چطوری غذاهارا نگهداری کنیم که دچار مسمومیت نشویم
 17. اگر می خواهید به آرتروز مبتلا نشوید بخوانید
 18. اگر دچار افتاب سوختگی شدیم چکار کنیم
 19. از کجا بدانیم دچار بیماری ام اس شده ایم
 20. شما هم به دردهای سینوزیتی دچار هستید؟

YARPP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.