در هفته دولت طرح‌هایی افتتاح خواهد شد که 100 درصد کامل شده باشند

معاون توسعه مدیریت و تامین منابع انسانی استاندار کرمان گفت: در هفته دولت طرح‌هایی را افتتاح خواهیم کرده که 100 درصد کامل شده باشد و طرح‌های ناقص را حذف کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، “نصرالله گرامی” در جمع خبرنگاران اظهارکرد: با انقلاب اسلامی عملاً انقلاب فرهنگی در کشور داشتیم و نظام اسلامی الگوی انقلاب بود.

وی افزود: مردم برای پیروزی انقلاب به صحنه آمده و انقلاب پیروزی و دشمن احساس کرد الگوی ایرانی اسلامی می توان بر کشورهای دیگر تاثیر بگذارد لذا با ایادی و نقشه‌های خود سعی کرد با ترور و اقدامات دیگر جلوی انقلاب را سد کند.

گرامی تصریح کرد: علی رغم تلاش دشمنان، انقلاب اسلامی همچنان با حضور مردم مسیر خود را طی کرد. ممکن است عملکرد برخی مسوولان موجب نوسانات باشد و به همه اهداف انقلاب نرسیده باشیم، اما راه و روش نظام ما توسعه بوده و ما در بسیاری از امور از جمله علوم، تجهیزات و … مستقل شده و پیشرفت داشته ایم.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته دولت بیان کرد: با توجه به قرار گرفتن 24 مرداد سالروز استقرار دولت یازدهم در استانه هفته دولت، برای هر سال شعار انتخاب شد و برای هفته دولت امسال “آرامش و امید” نامگذاری شده است.

معاون توسعه مدیریت و تامین منابع انسانی استاندار کرمان گفت: با کنار گذاشتن کارهای کلیشه ای و تکراری، سعی کرده ایم متخصصان دستگاه های اجرایی برای رفع مشکلات پیشنهاد بدهند.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی برنامه های مختلفی در هفته دولت دارند و فعالیت های عمومی، سفر به برخی شهرستان ها و افتتاح طرح های عمرانی توسط استانداری برنامه ریزی و انجام می شود.

گرامی تصریح کرد: در هفته دولت طرح هایی را افتتاح خواهیم کرده که 100 درصد کامل شده باشد و طرح های ناقص را حذف کرده‌ایم.

وی بیان کرد: سه شنبه هفته جاری معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست سفر یک روزه به استان کرمان خواهند داشت.

معاون توسعه مدیریت و تامین منابع انسانی استاندار کرمان گفت: همچنین در این هفته سفر دو روزه وزیر کشور را به استان داریم که طرح های مختلفی در شهرستان ها بهره برداری می کنند.

وی افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی و تحریم، کشور در بحث بودجه عمرانی در مضیقه قرار داشت و در استان کرمان بیش از 3 هزار پروژه نیمه تمام وجود دارد که در هفته دولت تنها 427 پروژه را بهره برداری خواهیم کرد.

گرامی اظهارکرد: اعتبار این پروژه‌های 617 میلیارد تومان است و سعی می کنیم طرح‌های نیمه تمام بالای 80 درصد پیشرفت را در سال جاری به اتمام برسانیم.

وی تصریح کرد: طرح‌های متعددی در راه، آب، برق، گاز و … داریم که در سال جاری کلنگ زنی می‌شود و ایده ما این است که بیشتر بخش خصوصی را فعال و دولت را کوچک کنیم.

گرامی گفت: براین اساس طبق مصوبه معاون نظارت راهبردی ریاست جمهوری قرار شده طرح‌های عمرانی زیر 50 درصد در صورت قابلیت واگذاری، به بخش خصوصی و مردم واگذار شود.

وی بیان کرد: اگر کار به مردم سپرده شود، رقابت ایجاد شده و کار بهتر انجام می‌شود و مسائل به نفع مردم است.

معاون توسعه مدیریت و تامین منابع انسانی استاندار کرمان گفت: در راستای تحقق شعار سال در استان کرمان استاندار برای تبدیل استعدادهای استان کرمان به فعلیت ورود کرده و تاکنون بیش از 45 هزار میلیارد تومان تفاهم نامه با بخش خصوصی امضا کرده و همه تلاش خود را برای از بین بردن محرومیت استان معطوف کرده است.

وی با تاکید بر لزوم همکاری مردم در توسعه استان تصریح کرد: با همکاری دستگاه‌های اجرایی قوانین مزاحم توسعه در استان تدوین و به دولت ارائه شده تا مسیر توسعه هموارتر شود.

گرامی با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات ما به دلیل عدم فرهنگسازی است، تصریح کرد: استاندار با صاحب نظران مختلف برای اصلاح وضعیت فرهنگی جلسات مختلفی برگزار کرده اند و اینکه باید وضعیت فرهنگ ترافیک، راستگویی و وعده بیخود به مردم ندادن، اصلاح شود.

وی بیان کرد: از مدیران خواسته‌ایم خود را محدود به وقت نکرده و با مدیریت جهادی برای حل مشکلات مردم همت کنند.

گرامی گفت: استاندار با تاکید بر پرهیز از دسته بازی سیاسی، بر توسعه حول محور ولایت و توسعه تلاش می کنند تا مشکلات مردم حل شود و انتظارات مردم از دولت برآورده شود.

وی تصریح کرد: دولت یازدهم در بحث کاهش تورم عملکرد چشمگیری داشته و امیدواریم با بهبود وضعیت اقتصادی، مشکل اشتغال و مسکن و … حل شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کرمان درباره دستیابی به افق 1404 کشور گفت: در مسائل علمی و در بسیاری از رشته‌ها به افق تعیین شده رسیده و نزدیک شده‌ایم و با پیگیری‌ها و نظارت مقام معظم رهبری امیدواریم به افق تعیین شده در همه زمینه‌ها برسیم.

وی افزود: نقشه راه اصلاح نظام اداری یکی از کارهای اصلی در این زمینه است و در صورت اجرای این نقشه بسیاری از دغدغه های مردم حل خواهد شد و نظارت مردم بر دستگاه‌های دولتی و هوشمندسازی خدمات اداری و توسعه فرهنگ سازمانی در این راستا دیده شده است.

گرامی بیان کرد: مهم ترین چالش‌های استان کرمان در سرمایه گذاری چالش های این حوزه تا حدی شناسایی و برخی نیاز به پشتوانه مالی و رفع قوانین مزاحم است و مثلث توسعه استان در این زمینه و رفع مشکلات فعال و پیگیری می کند.

وی اظهار کرد: مشکل اصلی استان کرمان آب است و پیگیر حل این مسائل هستیم تا روند توسعه استان هموارتر و مشکلات حل و مسئله مدیریت شود.

معاون توسعه مدیریت و تامین منابع انسانی استاندار کرمان گفت: سه سال قبل آزمون های استخدامی در کشور برگزار شد اما مسئله تامین مالی آن در نظر گرفته نشده بود و دولت یازدهم در این زمینه دست نگه داشت و انشاءالله همه این ها در بودجه 94 دیده خواهد شد و مشغول به کار می شوند.

وی درباره برنامه استان برای اشتغال جوانان تصریح کرد: همایش های کارآفرینی برگزار می کنیم که جوانان را از انتظار شغل دولتی دور کرده و به مرور باید دولت را سبک کنیم زیرا جمعیت کارمندی ما زیاد است.

گرامی بیان کرد: بیشترین نیاز جامعه ما به تکنسین است و مهارت آموزان فنی و حرفه ای اکثرا مشغول به کار شده و مشکل ما فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند که اقدام به برگزاری کارگاه‌های مهارت آفرینی برای این افراد کرده ایم.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*