چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۵۷

تلاش برای از دست دادن مقدار زیادی وزن در یک دوره زمانی کوتاه، ایده‌خوب و شیوه سالمی برای لاغر شدن نیست. بدتر از…

shutterstock 518618141

تلاش برای از دست دادن مقدار زیادی وزن در یک دوره زمانی کوتاه، ایده‌خوب و شیوه سالمی برای لاغر شدن نیست. بدتر از آن، اینکه اگر زود لاغر شوید ، به احتمال خیلی زیادی دوباره وزنتان به سر جای قبلیش باز خواهد گشت.

اگر برای کاهش وزنتان به زمانی حدود یک سال فکر می‌کنید، در مسیر صحیحی قرار دارید. آرام وزن کم کردن، شما را در مسیر سالمی قرار خواهد داد، و عاداتی که در این مدت کسب می‌کنید، باعث خواهد شد تا برای همیشه وزنتان متعادل بماند.

به آرامی وزن کم کنید

شما باید برای سوزاندن ۳۵۰۰ کالری تلاش کنید، تا اینکه نیم کیلو از وزنتان کم شود. سرعت کاهش وزن شما بصورت میانگین، نباید بیش از ۰.۵ تا ۱ کیلوگرم در هفته باشد. این مقدار، هدفی است که می‌توانید با ترکیب تغذیه‌ی سالم و تمرینات ورزشی متعادل به آن دست یابید.

به هیچ وجه نباید خورد و خوراکتان را به شدت کاهش دهید، یا اینکه بیش از اندازه ورزش کنید. ۰.۵ تا ۱ کیلوگرم بنظر خیلی کم می‌آید، اما در پایان یک سال شما ۲۶ تا ۵۲ کیلوگرم وزن کم خواهید کرد! این خوب نیست؟

ورزش را جدی بگیرید

یک فرد عادی برای بدست آوردن تناسب اندام و فیزیک خوب، نیاز دارد تا حداقل هفته‌ای یکی دو ساعتی ورزش کند. ورزش‌هایی همچون دویدن، شنا کردن یا هر فعالیت ایروبیک دیگر. اما اگر می‌خواهید بیشتر وزن کم کنید، طبیعتاً باید بیشتر هم ورزش کنید.

بهترین حالت این است که متعادل ورزش کنید. بعنوان مثال، یک پیاده‌روی یکنواخت با سرعتی حدود ۸ تا ۱۰ کیلومتر در ساعت، می‌تواند کلی کالُری بسوزاند، بدون اینکه نیازی باشد خطرات احتمالی شدید دویدن را بپذیرید.

همچنین تمرینات استقامتی همچون تمرین با وزنه برای عضله سازی هم، به کاهش وزنتان هم کمک می‌کند. واقعیت این است که عضلات، بیشتر از بافت چربی کالُری می‌سوزانند، بنابراین چند کیلویی عضله پیدا کردن، به از بین بردن چربی‌ها کمک می‌کند!

تغذیه

همین که بدن شما کالری های مصرفی را بعنوان چربی ذخیره کرد، تنها راه خلاص شدن از چربی مازاد این است که از آنها استفاده کنید. اگر بجای استفاده از آنها به مصرف کالری بیشتر ادامه دهید، هیچ مقدار ورزش نمی تواند وزن شما را کم کند.

برای تازه کارها بهترین پیشنهاد این است که مصرف الکل، فست فود و غذاهای پر انرژی مثل کیک و شکلات را کاهش دهند. چیزهایی که می خورند را واقعه نگاری کنند و مشکلات خورد و خوراکشان را بیابند. و میوه و سبزیجات را به بخش بزرگی از خوراک روزانه شان تبدیل کنند.

برای اینکه یک برنامه ی غذایی کم کالری و سالم داشته باشید، باید به سراغ رژیم هایی بروید که اختصاصا برای اشخاصی که می خواهند وزن کم کنند طراحی شده است.

مدیریت زندگی

اگر شخصیت خودتان را بشناسید و با توجه به آن رفتار کنید، قدمی بزرگ برای کاهش وزن موفق برداشته‌اید. مردم، معمولاً هنگام خستگی یا هنگامی که در شرایط خاصی قرار دارند غذا می‌خورند. باید بدانید که معمولاً، برخی از انسان‌ها به استرس، تنهایی و سایر احساساتشان، با غذا خوردن پاسخ می‌دهند!

اگر چنین محرک‌هایی را شناسایی کردید، خواهید توانست تا بر روی رفتارهای خورد و خوراکتان، مدیریت بهتری داشته باشید. بعلاوه ضروری است که بصورت منظم ورزش کنید.

کاهش ۲۵ تا ۵۰ کیلوگرم وزن در یک سال از طریق راه‌های سالم، نه تنها شدنی است، بلکه به آهستگی و با سرعی ثابت، بهترین روش کاهش وزن شناخته شده است.

برای دستیابی به موفقیت، باید در رابطه با خوراکتان، سبک زندگی و فعالیت‌های ورزشی‌تان، تعهدی طولانی مدت داشته باشید. کار سختی نیست، همین الان به خودتان متعهد دهید، و همین الان شروع کنید!

منبع-http://fitnessmagazine.ir

نوشته های مرتبط :

 1. آیا می دانید اندازه لازم چربی بدن تا چه اندازه است؟
 2. چطور می توان با ورزش قند خون را پایین آورد
 3. ارزیابی اندازه آب بدن ورزشکاران
 4. شیوه لاغر شدن با متد جدید
 5. بی خطر لاغر شدن سریع چگونه ممکن است
 6. چگونه با لیمو ترش لاغر شویم
 7. چه خوب است که برای لاغر شدن عجله نکنید
 8. دیگر کافیست، اکنون لاغر شو
 9. درباره اندازه گیری فشار خون و عواقب آن بیشتر بدانید
 10. چطوری با 120 دقیقه پیاده روی خودمان را لاغر کنیم
 11. شربت مخصوص لاغری را بنوشید تا لاغر شوید
 12. 5 روش موثر برای لاغر کردن رانها
 13. آموزش تصویری لاغر کردن سریع ران پاها قسمت 2
 14. طبق رژیم دکتر اوز در یک ماه لاغر شوید
 15. چه اندازه ورزش برای سلامت قلب خوب است؟
 16. راهنمای اندازه گیری چاقی کمر
 17. چرا لاغر شدن اجباری است؟
 18. آیا می توان در 6 ماه 30 کیلو وزن کم کرد؟
 19. اندازه غذا در دوران بارداری چه مقدار باید باشد؟
 20. چگونه سریع و سالم لاغر شویم

YARPP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.