یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۶

مرد معتادی که هنگام سرقت با زندانی کردن ساکنان خانه‌ای در شهرستان شهریار متواری شده و تحت تعقیب پلیس بود، مقابل یک باغ…

مرد معتادی که هنگام سرقت با زندانی کردن ساکنان خانه‌ای در شهرستان شهریار متواری شده و تحت تعقیب پلیس بود، مقابل یک باغ متروکه دستگیر شد.

به گزارش جام جم، ساعت 5 بامداد دوازدهم تیر امسال زنی با مرکز فوریت های پلیسی 110 شهرستان شهریار تماس گرفت و از دستگیری یک مرد سارق خبر داد.

با اعزام ماموران به محل، زن صاحبخانه گفت: پسرم قصد رفتن به محل کارش را داشت که متوجه سر و صدا ازحیاط خانه شد. او در حیاط مرد چاقو به دستی را دید که پشت خودرو پنهان شده بود.

وقتی به کمک پسرم شتافتیم، مرد چاقو به دست دستپاچه شده و با دیدن ما قصد فرار داشت که راهش را سد کردیم و پس از دستگیری دست و پایش را بستیم تا او را تحویل پلیس دهیم.

وی اضافه کرد: وقتی پسرم در خیابان منتظر پلیس بود، مرد سارق که در اتاق مان زندانی شده بود، دست و پایش را باز کرد و با چاقوی دیگری که همراه داشت، از اتاق خارج شد و با تهدید من و دیگر اعضای خانواده، به زور کلید در ورودی خانه را از ما گرفت و با قفل کردن در خانه، ما را زندانی کرد و متواری شد.

شاکی گفت: همسایه ها با شنیدن سر و صدا متوجه ماجرا شده و به کمکمان آمدند و سرانجام پس از تعقیب و گریز، متهم فراری را که قصد داشت وارد باغ متروکه ای شود، دستگیر کردند و با بستن دست و پایش او را تحویل پلیس دادند.

متهم با انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی گفت: تا حوالی نیمه شب خانه خواهرم را نقاشی می کردم. بعد از پایان کار، به خانه می رفتم که دو مرد کارتن خواب با چاقو تعقیبم کرده و قصد سرقت از من را داشتند.

متهم اضافه کرد: برای خلاصی از دست آنها از روی دیوار به حیاط خانه ای پریدم و پنهان شدم. می خواستم چند ساعتی آنجا مانده و با اطمینان از این که دو سارق کارتن خواب دیگر تعقیبم نمی کنند، از این خانه خارج شوم که این ماجرا پیش آمد.

ماموران در بررسی از سوابق کیفری متهم متوجه شدند او خود معتاد است و چند بار به اتهام موادمخدر و سرقت سابقه زندان داشته و سه روز پیش از حادثه از یک کمپ ترک اعتیاد خارج شده است.

در پی اظهارات متناقض متهم، او با صدور قرار قانونی ازسوی بازپرس برجسته، رییس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار در غرب استان تهران، در اختیار کارآگاهان اداره پلیس آگاهی قرار گرفت. تحقیقات تکمیلی ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.