چهارشنبه، ۰۵ شهریور ۹۳ - ۰۳:۳۹

امام جمعه سبزوار گفت: امروزه دزدها در امنیت هستند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین ابراهیمی در جلسه…

امام جمعه سبزوار گفت: امروزه دزدها در امنیت هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین ابراهیمی در جلسه شورای اداری شهرستان اظهار کرد:مسوولان نسبت به این مسائل توجه کنند و برخوردهای لازم را داشته باشند.

امام جمعه سبزوار با بیان اینکه معضل مصرف مواد مخدر و تردد اراذل و اوباش در شهرستان گسترش یافته است افزود: انتظار مردم از مدیران اجرایی به خصوص دستگاه قضا و نیروی انتظامی، برخورد قاطع با این افراد است.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سبزوار افزود: ماهواره جرم زاست و باعث از بین رفتن بنیان خانواده‌ها می‌شود.

این مسئول با انتقاد از اداره میراث فرهنگی سبزوار در خصوص برپایی قلیان سرا در مناره خسروجرد شهر خاطرنشان کرد: این مکان در گذشته مسجد بوده که مردم در آن نماز می‌خواندند و باید از این وضعیت خارج شود.

خطیب جمعه سبزوار با تاکید بر خورد با اراذل و اوباش و کسانی که سلاح سرد حمل می‌کنند، ادامه داد: این افراد محارب در راه خدا هستند و باید با قاطعیت به دست قانون سپرده و مجازات محارب بر روی آنها اجرا شود تا درس عبرتی برای دیگران شود.

حجت‌الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه ساخت تفرجگاه و ایجاد فضای نشاط برای مردم بسیار کار پسندیده ای است اضافه کرد: متاسفانه امروز به جای حضور افراد سالم و خانواده‌ها در این مکان‌های فرهنگی شاهد حضور اراذل و اوباش هستیم که انتظار مردم، برخورد با آنان است.

فرماندار سبزوار نیز در این جلسه با بیان اینکه شهرستان دارای پشتوانه‌های مهم تاریخی و فرهنگی است ادامه داد: با وجود مزیت‌های مهم گردشگری و تاریخی در سبزوار و قدمت هفت هزار ساله این شهر بهره‌برداری خوبی از این فرصت‌ها برای جذب سرمایه‌گذاران در گذشته صورت نگرفته و انتظار ما از مدیران اجرایی و حوزه‌های مرتبط تهیه یک نقشه راه و بهره‌برداری از این پتانسیل‌هاست.

برادران با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید به سمت تدوین سند توسعه و یک برنامه مدون برای پیشرفت شهرستان در حوزه کاری خودشان حرکت کنند ادامه داد: برنامه‌ریزی هدفمند موجب پیشرفت هر مجموعه‌ای می‌شود و ما در شهرستان دارای منابع محدودی هستیم و از طرفی ظرفیت‌های خوبی نیز داریم که باید با توجه به امکانات و منابع، برنامه‌ای را برای استفاده و بهره‌‎وری بهتر از این منابع با توجه به محدودیت‌ها تدوین کنیم.

وی با اشاره به مشکلات موجود در شهرستان گفت: ناهنجاری‌های اجتماعی، کاهش منابع آبی و متضرر شدن کشاورزان و روستائیان و عدم تعادل در توسعه یکپارچه شهرستان بخشی از مشکلات موجود در شهرستان است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *