چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۹۳ - ۰۳:۰۷

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری سنندج، از ساماندهی دستفروشان سطح شهر سنندج خبر داد. «جلال اصغری» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،…

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری سنندج، از ساماندهی دستفروشان سطح شهر سنندج خبر داد.

«جلال اصغری» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کردستان، با اشاره به اهمیت برطرف کردن سد معبر اظهار کرد: در جامعه‌ی امروز پدیده‌ی سد معبر یکی از مشکلات اصلی شهرداری‌هاست که هر روزه افراد بسیاری با استفاده‌ی غیرقانونی از معابر عمومی مانع از اعمال حق عمومی می‌شوند، در همین راستا شهرداری و مأموران آن موظف به رسیدگی و برطرف کردن این پدیده نامتعارف هستند.

وی افزود: این طرح بمنظور ساماندهی دستفروشان و تأمین مایحتاج شهروندان، اقشار آسیب‌پذیر و یا دستفروشانی که بصورت سد معبر در سطح شهر مشغول به فعالیت هستند به اجرا در می‌آید.

سرپرست معاونت خدمات شهری سنندج خاطرنشان کرد: هم‌اکنون نقاطی از سطح شهر سنندج از جمله میدان گاز، پارک جنگلی آبیدر و خیابان‌های فردوسی و انقلاب بصورت جدی گرفتار این معضل هستند.

اصغری یادآور شد: با توجه به اینکه ساماندهی دستفروشان و رفع سد معبر، اهمیت ویژه‌ای برای رفاه حال شهروندان دارد، طرح مدیریت غرفه‌های میدان گاز و طرح احداث سازه در چند نقطه از پارک جنگلی آبیدر اجرایی می‌شوند.

وی گفت: علاوه‌بر طرح‌های یاد شده طرح ساماندهی خودروهای دوره‌گرد فروش مواد غذایی با تأئید مرکز بهداشت و مراجع ذی‌ربط در ساعت‌های مشخصی از روز در محل‌های پیش‌بینی شده در کمربندی و پارک آبیدر در دست بررسی است.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری سنندج افزود: اجناسی که در کنار خیابان و یا با وسایل دوره‌گرد به فروش می‌رسد نباید به صرف ارزانی، توسط مردم خریداری شود، چون هیچ نهاد یا صنفی بر کالا و نحوه‌ی فروش آنها نظارت نمی‌کند.

اصغری ابراز امیدواری کرد برای ساماندهی مشاغل کاذب شهری طرح‌های تحت‌عنوان روز بازار، عصر بازار و شب بازار در آینده‌ی نزدیک به بخش خصوصی واگذار شود تا در راستای برطرف کردن مشکل سد معبر و ساماندهی دستفروشان در سطح شهر اقدام شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.